Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Fot. Archiwum Antonio Lupi

  • Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
  • 18 kwi 2011 13:21 (aktualizacja: 23 gru 2013 17:23)

Maestro designu

Marka Antonio Lupi, kojarzona głównie z wyposażeniem łazienek, jest dziś w światowym designie synonimem luksusu i ponadczasowej elegancji, a jej produkty – przedmiotem pożądania miłośników ekskluzywnego wzornictwa.

Choć powstała w 1950 roku w urokliwej Toskanii rodzinna firma początkowo zajmowała się produkcją szkła, a współpracę z uznanymi projektantami rozpoczęła dopiero od lat 80. XX wieku, dziś Antonio Lupi to marka nieodmiennie związana z „wysokim” designem. Jej szeregi zasila wielu uznanych na całym świecie twórców – warto wymienić chociażby takie sławy, jak Carlo Colombo, Francesco Lucchese, Nevio Tellatin, Mauro Carlesi, Anne i Patrick Poirier czy Riccardo Fattoni.

To dzięki ich pracy sygnowane marką Antonio Lupi produkty charakteryzują się wyjątkową jakością, drobiazgowym przywiązaniem do szczegółu i perfekcyjnym wykończeniem. Obecnie na czele firmy stoją potomkowie Antonia – Patrizia, Andrea, Nello i Sergio Lupi.

Fot. Archiwum Antonio Lupi
fot. maestro-designu-fota.jpg

Wykonana z cristaplantu wanna wolno stojąca „Cuna” nada ekstrawaganckiego charakteru każdemu łazienkowemu wnętrzu, tym bardziej, że oprócz klasycznej bieli dostępna jest w gamie zdecydowanych kolorów.

' title=
fot. Archiwum Antonio Lupi

Jedyny w swoim rodzaju projekt – szafka „Teatro” (AL Studio) zachwyca lustrzanymi drzwiami. Jej wymiary sprawiają, że może być bez problemu wbudowana w ścianę, aby oszczędzić przestrzeń.

Archiwum Antonio Lupi
fot. Archiwum Antonio Lupi

Wykonana z corianu wanna „Biblio” pełni także funkcję oryginalnej półki dla książki. Z pewnością spodoba się wszystkim miłośnikom czytania w kąpieli.

Archiwum Antonio Lupi
fot. Archiwum Antonio Lupi

Kamienna wanna „Arca” projektu Carlo Colombo to urok naturalnego materiału i spełnienie odwiecznego marzenia o ujarzmieniu przyrody. Jej fanów nie odstrasza nawet fakt, że waży – bagatela – 2200 kg!

Archiwum Antonio Lupi
fot. Archiwum Antonio Lupi

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA