Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Praktyczne i stylowe wnętrze urządzono w bieli. Uroku dodają kinkiety oraz designerski grzejnik. Proj. Małgorzata Galewska. Fot. Bartosz Jarosz.

Praktyczne i stylowe wnętrze urządzono w bieli. Uroku dodają kinkiety oraz designerski grzejnik.  Proj. Małgorzata Galewska. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Autor: Anna Usakiewicz
  • 13 sie 2015 10:54 (aktualizacja: 21 sie 2015 08:56)

Mała łazienka – tak ją urządzisz z projektantem

Znacznie trudniej jest urządzić łazienkę, gdy do dyspozycji mamy niewielki metraż. Warto wtedy zasięgną porady architekta lub podpatrzeć zrealizowane pomysły profesjonalistów.

Nawet gdy nasza łazienka jest małą, chcemy żeby była wygodna i funkcjonalna, ale także urządzona efektownie i zgodnie z naszymi gustami. Nie łatwo jest pogodzić oba aspekty podczas planowania i urządzania wnętrza. Warto wówczas zasięgnąć porady architekta. Pomysłów i inspiracji oraz sprawdzonych rozwiązań dostarczą także realizacje małych łazienek z polskich domów. W naszej galerii prezentujemy kilka  łazienek zaprojektowanych przez architektów. Są to zarówno małe  łazienki z prysznicem, ale i z wanną. Toalety dla gości i łazienki dla rodziny.

Różnorodność dotyczy także stylów, w jakich urządzone są łazienki, dlatego każdy może znaleźć coś dla siebie. Zarówno miłośnicy klasycznej eleganckiej bieli, loftowych szarości, czy zwolennicy bardziej odważnych aranżacji, np. w czerwieni i czerni. 

Na grunt każdej małej łazienki można przenieść klika sprawdzonych rozwiązań i trików, jakie stosują architekci. Przede wszystkim warto wykorzystać wnęki: te mniejsze jak i te większe. W małych i nieustawnych łazienkach nie zawsze zmieści się kabina prysznicowa. W takie sytuacji najlepiej urządzić prysznic we wnęce z odpływem w posadzce. Wówczas strefa prysznica może mieć standardowe wymiary: wystarczy ścianka działowa i drzwi prysznicowe. Małe wnęki z  kolei - te nad wanną , obudową stelaży podtynkowych - warto wykorzystać  na schowki szafki i szafy wnękowe, w których przechowamy wszystkie łazienkowe akcesoria.  

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA