Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Wolno stojąca wanna na lwich nóżkach stanowi główny element dekoracyjny. Doskonale prezentuje się na tle podłogi w czarno-białą szachownicę. Projekt Magdalena Kwiatkowska. Fot. Bartosz Jarosz.

Wolno stojąca wanna na lwich nóżkach stanowi główny element dekoracyjny. Doskonale prezentuje się na tle podłogi w czarno-białą szachownicę. Projekt Magdalena Kwiatkowska. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Autor: Urszula Tatur
  • 03 lip 2014 12:55 (aktualizacja: 21 lip 2014 08:17)

Modne kolory biały i czarny. Zobacz jak je połączyć w łazience

Biało-czarna czy czarno-biała? Duet czerni i bieli pozwoli Ci stworzyć łazienkę o ponadczasowym charakterze. Zobacz, jak zrobili to polscy architekci.

Sięgając po białe i czarne barwy w łazience często wydaje nam się, iż doskonale poradzimy sobie z tym uniwersalnym zestawem kolorów. W końcu zarówno czarny, jak i biały pasuje do wszystkiego. Nic jednak bardziej mylnego.

Bo choć barwy te gładko wchodzą w interakcje zarówno między sobą, jak i z innymi kolorami, to pamiętajmy iż łazienka jest dość specyficznym pomieszczeniem, zazwyczaj o bardzo ograniczonym metrażu. Dlatego też należy szczególnie uważać, by nie przesadzić z czernią, tak by w przysłowiowej „dobrej wierze” nie uczynić z niej zaciemnionej klitki. Z drugiej strony należy również zwrócić uwagę na dobór powierzchni i struktur materiałów białych. Te z kolei bardzo łatwo się brudzą, co szczególnie widać na połyskujących powierzchniach. Dlatego też przystępując do aranżacji czarno-białej łazienki warto skorzystać z porady architekta czy projektanta wnętrz lub też po prostu „podejrzeć” sprawdzone już rozwiązania. Zapraszamy do naszej galerii najpiękniejszych realizacji prosto z polskich domów.

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA