Wolno stojąca wanna na lwich nóżkach stanowi główny element dekoracyjny. Doskonale prezentuje się na tle podłogi w czarno-białą szachownicę. Projekt Magdalena Kwiatkowska. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [13 zdjęć]

Wolno stojąca wanna na lwich nóżkach stanowi główny element dekoracyjny. Doskonale prezentuje się na tle podłogi w czarno-białą szachownicę. Projekt Magdalena Kwiatkowska. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Tatur
03 lip 2014 12:55

Modne kolory biały i czarny. Zobacz jak je połączyć w łazience

Biało-czarna czy czarno-biała? Duet czerni i bieli pozwoli Ci stworzyć łazienkę o ponadczasowym charakterze. Zobacz, jak zrobili to polscy architekci.

Sięgając po białe i czarne barwy w łazience często wydaje nam się, iż doskonale poradzimy sobie z tym uniwersalnym zestawem kolorów. W końcu zarówno czarny, jak i biały pasuje do wszystkiego. Nic jednak bardziej mylnego.

Bo choć barwy te gładko wchodzą w interakcje zarówno między sobą, jak i z innymi kolorami, to pamiętajmy iż łazienka jest dość specyficznym pomieszczeniem, zazwyczaj o bardzo ograniczonym metrażu. Dlatego też należy szczególnie uważać, by nie przesadzić z czernią, tak by w przysłowiowej „dobrej wierze” nie uczynić z niej zaciemnionej klitki. Z drugiej strony należy również zwrócić uwagę na dobór powierzchni i struktur materiałów białych. Te z kolei bardzo łatwo się brudzą, co szczególnie widać na połyskujących powierzchniach. Dlatego też przystępując do aranżacji czarno-białej łazienki warto skorzystać z porady architekta czy projektanta wnętrz lub też po prostu „podejrzeć” sprawdzone już rozwiązania. Zapraszamy do naszej galerii najpiękniejszych realizacji prosto z polskich domów.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • michalinka, 2014-07-08 11:43:24

    piękna łazienka :) też chcę swoją urządzić podobnie. podoba mi się połączenie klasycznej czerni i bieli. widziałam na część produktów które można wykorzystać, więc chyba się skuszę

POLECAMY W SERWISACH