W nowoczesnym wnętrzu królują proste formy bazujące na prostych liniach i horyzontalnym układzie. Jasny dekor drewna rozjaśnia wnętrze. Proj. Małgorzata Błaszczak. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [12 zdjęć]

W nowoczesnym wnętrzu królują proste formy bazujące na prostych liniach i horyzontalnym układzie. Jasny dekor drewna rozjaśnia wnętrze. Proj. Małgorzata Błaszczak. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
24 sie 2015 10:01

Nowoczesna łazienka – zobacz najlepsze pomysły architektów

Nowocześnie, czyli zgodnie z najnowszymi trendami. Tak urządzona łazienka nie tylko zachwyca modną aranżacją, ale także funkcjonalnością.

Styl nowoczesny, czyli proste formy, minimum dekoracji i praktyczne rozwiązania zastosowane w aranżacji wnętrza, kusi zwłaszcza zwolenników minimalizmu i pragmatyków. Łazienka urządzona nowocześnie to jednak nie tylko aranżacja oparta na aktualnych trendach wnętrzarskich, ale także zastosowanie nowoczesnego wyposażenia i najnowszych rozwiązań funkcjonalnych, czy nowinek technicznych. To m. in. nowoczesna armatura, materiały oraz wysokiej jakości wyposażenie. 

Jeżeli marzy nam się nowoczesna łazienka, czyli modna, ale także uniwersalna, tak byśmy cieszyli się jej efektownym wyglądem przez lata, warto postawić na jasne kolory. Przetrwają one bowiem każda próbę czasu i zapewnią łazience elegancki wygląd. Dodają przestrzeni i rozjaśniają wnętrze, co już sprawia, że aranżacja łazienki zachowuje ponadczasowy wygląd.  

Aby zapewnić aranżacji nowoczesny charakter warto przemyśleć kwestię doboru materiałów wykończeniowych. Pamiętajmy o tym, że proponowane w kolekcjach płytek ceramicznych kolory i wzory podlegają zasadzie sezonowości, więc lepiej postawić na rozwiązania uniwersalne, czyli monokolory, a wśród nich: beże, kremy biel i szarości, które w tym sezonie są  wprost synonimem nowoczesności.

Sprawdzą się oczywiście materiały ponadczasowe, czyli kamień naturalny, ale nie wszystkie rodzaje. Najlepiej wybór ograniczyć do trawertynu, łupka i onyksu. Ciekawe efekty aranżacyjne uzyskamy łącząc kamień naturalny z lakierowanym MDF-em, kolorowym szkłem oraz lustrzanymi powierzchniami zarówno na meblach, obudowach jak i ścianach.

 

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • ellaella, 2015-09-02 14:35:47

    Świetne aranżacje. Marzy mi się taka przestronna, jasna łazienka  Jesteśmy z mężem właśnie w trakcie remontu. Wybraliśmy już płytki drewnopodobne ale zastanawiamy się jeszcze jak dokładnie powinna być urządzona bo niestety jest niewielka

POLECAMY W SERWISACH