Płytki z kolekcji Vivo. Fot. Ceramstic

Zobacz galerię [16 zdjęć]

Płytki z kolekcji Vivo. Fot. Ceramstic
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
27 maj 2017 11:00

Trendy do łazienki - na topie botanika, loft i geometria

Botanika, loft i geometria - to trendy, które rządzą łazienkową modą w tym sezonie.

Jak wykorzystać w aranżacji łazienki wiodące w tym sezonie trendy?

Geometria na ścianie

Motywy geometryczne pokochali projektanci z całego świata. Estetyka ta króluje nie tylko w aranżacjach wnętrz, ale także we wzornictwie użytkowym i na wybiegach. Trend, który ma szansę utrzymać się także w kolejnych sezonach, znajdziemy w wyrazistych wzorach płytek ceramicznych. Ułożone na większej powierzchni stworzą efekt eleganckiej tapety, zastosowane w mniejszej skali, na przykład na niewielkim fragmencie ściany nad umywalką, czy wanną lub nad blatem kuchennym, będą oryginalnym, mocnym akcentem w stonowanym, minimalistycznym wnętrzu.

Loft w betonowych szarościach

Królujące w salonach i sypialniach szarości przenoszą się również do wnętrz łazienkowych, tworząc neutralne, stonowane, ale jednocześnie żywe kompozycje. Ceramiczne płytki do złudzenia naśladujące budowlane surowce, cieszą się u nas nieprzerwaną popularnością i nic nie zapowiada, żeby miało się to zmienić. To propozycja dla tych, którzy lubią minimalistyczne, loftowe i industrialne wnętrza. Płytki imitujące beton, połączone z drewnianymi elementami, idealnie wpasują się w nastrój mieszkania i sprawią, że stanie się ono przytulne i miłe. Ciekawym dopełnieniem kolekcji zdominowanych wcześniej przez odcienie szarości będą także ich beżowe i grafitowe wersje. 

Natura górą

Natura jest źródłem niezliczonych inspiracji a jej zasoby - ­­doskonałym odniesieniem przy tworzeniu trendów. W tym sezonie króluje kolor zielony, a wraz z nim trend botaniczny. Podpatrzone w naturze motywy takie jak liście tropikalnych roślin, mech, kwiaty to najlepszy w tym sezonie wybór, aby dodać przestrzeni łazienkowej elegancji.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH