Asymetryczna wanna do zabudowy z funkcją hydromasażu marki Kaldewei. Fot. Kaldewei.

Zobacz galerię [13 zdjęć]

Asymetryczna wanna do zabudowy z funkcją hydromasażu marki Kaldewei. Fot. Kaldewei.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Tatur
02 cze 2014 12:37

Turkus w łazience – wybieramy płytki, meble, dodatki

Turkus, okrzyknięty kolorem roku 2014, dumnie wkroczył na salony. Czas przenieść go do łazienki. W końcu to kolor spokojnych mórz i głębi oceanów.

Idzie lato a z nim słońce, morze i plaża. Jednym słowem wakacje. To okres nie tylko wypoczynku i słodkiego lenistwa, ale i czas na doładowanie akumulatorów na resztę roku. Aby jak najdłużej zachować letnią energię warto wprowadzić do swego domu żywe kolory. Nie tylko pobudzą one do życia, ale i przywołają smak lata na resztę dni. Do takich barw niewątpliwie należy turkus – kolor letniego morza i wakacyjnych wspomnień.

Uniwersalne duety

Turkus to jeden z piękniejszych odcieni niebieskiego. Jako kolor chłodny wnosi do wnętrza lekkość, spokój oraz sprzyjającą wypoczynkowi aurę. Do tego doskonale sprawdza się zarówno w klasycznych, jak i ultranowoczesnych aranżacjach. Wchodząc w subtelne związki ze srebrem i złotem podkreśli tradycyjny charakter wnętrza, nadając mu przy tym odrobinę pazura. Z kolei w interakcji z czernią czy szarością wydobędzie dynamikę aranżacji. Jednakże najefektowniejszym duet tworzy z bielą. To z nią turkus komponuje się idealnie. Bowiem ten wyrazisty i bardzo nasycony kolor ożywi najlepiej czuje się w neutralnym otoczeniu.

WASZE KOMENTARZE (2)

DODAJ KOMENTARZ
  • Iza, 2016-07-09 20:55:32

    Fap Ceramiche, kolekcja Manhattan
  • Milka, 2016-05-01 00:00:24

    Jak nazywają się te turkusowe płytki i kto jest ich producentem?

POLECAMY W SERWISACH