• Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
27 wrz 2012 11:01

Dynamiczna linia

Krągłości mebli sprawiają, że kuchnia i łazienka stają się bardziej przytulne i przyjazne użytkownikom.

Wizualnie aranżacja wnętrz zyskuje dynamikę, a falujące linie przyciągają wzrok. Nowoczesne materiały na fronty i blaty pozwalają zrealizować każdy projekt.


ONDA – luksusowa kolekcja z delikatnymi zaokrągleniami frontów i szuflad; szafki na krańcach wyspy zamykają bezuchwytowe fronty wypukłe; ponad 20 kolorów, w tym czerń (melamina i lakier); wycena indywidualna, Rational.

' title=
fot. Rational
' title=
fot. Rational

Zaokrąglone fronty to pomysł zarówno do wnętrz w stylu retro, jak i klasycznym czy nowoczesnym.
Do wyboru są gotowe kolekcje z katalogów producentów oraz meble na zamówienie. W każdej wersji fronty zaokrąglone najczęściej zestawia się z prostymi, tworząc kompozycję pasującą do układu pomieszczenia. Zaokrąglenia mogą mieć szuflady, szafki, carga.

Najbardziej popularne są fronty wypukłe i wklęsłe (o różnych promieniach zaokrągleń).
Wypukłych używa się często do dekoracyjnego zakończenia boków zabudowy, półwyspu, wyspy czy pojedynczych szafek (np. podumywalkowej). W kuchniach mogą być one przeszklone i od wewnątrz podświetlone. Wklęsłe zaś są stosowane głównie w narożnikach dolnej zabudowy meblowej, zamiast drzwiczek skośnych czy łamanych. Gdy linia zabudowy meblowej ma być fantazyjna, bez żadnych prostych kątów, pomocne są fronty faliste, zarówno szafek, jak i szuflad, które zestawia się z frontami wypukłymi oraz wklęsłymi. W tego typu meblach trudniej jednak zabudować duży sprzęt AGD (mają fronty proste).

Praktycznym rozwiązaniem jest wtedy umieszczenie go w oddzielnej, wysokiej zabudowie, np. we wnęce, wyposażonej w standardowe, proste drzwiczki. Choć zaokrąglone fronty kojarzą się przede wszystkim z drewnem (technikę jego gięcia wynaleziono w połowie XIX w.), współczesne technologie umożliwiają wykonywanie ich także z innych materiałów, m.in. płyt fornirowanych i MDF-u. Szeroka jest również paleta kolorów i wykończeń, w tym ozdobne frezowania, rzeźbienia, lakier. Wyokrąglenia frontów zawsze powtarza linia blatu. Dlatego polecane materiały na blat to kamień i kompozyty, które można dowolnie kształtować. KUCHNIA KLASYCZNA – wykonana z drewna jesionowego (wzór 22) w kolorze oranż (proj. Jan Aksiucik); szafki narożnikowe zamykane frontami wklęsłymi: na dole – pełnymi, na górze – przeszkolonymi; wycena wg projektu, Stabart.

' title=
fot. Stabart
' title=
fot. Stabart

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH