Pralka Whirlpool FSCR 12432. Fot. Whirpool
Pralka Whirlpool FSCR 12432. Fot. Whirpool
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
02 lut 2017 11:42

Kupujemy pralkę - poznaj programy do delikatnych tkanin

Bajeczna sukienka, stylowa kobieca bluzka, delikatny sweter – bez względu na to, ile mamy lat, w naszej szafie znajdziemy elementy garderoby, które wymagają szczególnej troski.

 Wiedza, jak o nie dbać, może sprawić, że będą nam służyć znacznie dłużej.

Sukienka księżniczki

Sukienka Elsy – która kilkuletnia dziewczynka o takiej nie marzy? Niestety, większość strojów imitujących te, które noszą postaci z bajek, wykonana jest z bardzo delikatnych lub sztucznych materiałów. Jeśli mamy do czynienia z koronką, sukienkę spokojnie można wyprać w pralce. Przykładowo, w tych z linii SupremeCare marki Whirlpool wybieramy program „Delikatne”.

Jedwab i wełna

Wyglądają niezwykle szykownie, ale niestety, czasami cieszymy się nimi tylko do pierwszego prania. Bluzki z jedwabiu są drogie i jednocześnie bardzo wymagające, jeśli chodzi o pielęgnację. W przypadku, gdy wykonane są w stu procentach z tego materiału, najlepiej je czyścić chemicznie. Jeśli jednak mamy do czynienia na przykład z mieszanką jedwabiu i wiskozy, zazwyczaj można prać takie ubranie w pralce. Dobrze się wtedy sprawdzi program „Wełna”, który posiadają niektóre pralki Whirlpool SupremeCare. To bardzo delikatne pranie, przeznaczone nie tylko dla wełnianych ubrań, ale też takich tekstyliów jak jedwab, len czy wiskoza.

Delikatny kaszmir

Kaszmirowy sweter to jeden z najprzyjemniejszych elementów garderoby na długie, zimowe dni. Potrafi dodać uroku każdej eleganckiej, ale też casualowej stylizacji. Podobnie jednak, jak w przypadku innych szlachetnych tkanin, pielęgnacja kaszmiru należy raczej do kłopotliwych. Zwykle producenci odzieży z kaszmiru zalecają pranie ręczne. Może ono jednak nie być konieczne, jeśli posiadamy pralkę marki Whirlpool ze dedykowanym programem „Kaszmir”, który dzięki specjalnym ruchom bębna wypierze najbardziej wymagające włókna (dostępny np. w modelu FSCR 12432). Warto przy tym pamiętać, że do prania wełnianych tkanin należy używać detergentów w płynie.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH