Mimo, że łazienka jest wąska, przestrzeni dodają jej jasna kolorystyka oraz spora tafla lustra w strefie umywalki. Projekt: Małgorzata Galewska. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [15 zdjęć]

Mimo, że łazienka jest wąska, przestrzeni dodają jej jasna kolorystyka oraz spora tafla lustra w strefie umywalki. Projekt: Małgorzata Galewska. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Judyta Kokoszkiewicz
22 wrz 2015 15:28

Łazienka w bloku – 15 pomysłów na aranżację

Urządzając wąskie wnętrze warto zwrócić uwagę na kilka optycznych trików, które dodadzą aranżacji przestrzeni. Łazienka w bloku wcale nie musi być mało komfortowa.

Wystarczy zadbać o kilka istotnych szczegółów, aby wąska łazienka była w pełni komfortowa. Do wąskiego wnętrza warto wybierać jasne kolory – na ścianach najlepiej sprawdzą się biele, delikatne beże i szarości. Jasne płytki ceramiczne w roli okładziny ścian będą nie tylko trwałe i odporne na uszkodzenia, ale też – umożliwią optyczne powiększenie wnętrza. Wąska łazienka w bieli lub beżach będzie lekka w odbiorze i modna przez długie lata.

Urządzanie łazienki w bloku lub kamienicy wcale nie musi być trudne – optycznemu powiększaniu, oprócz jasnych kolorów służą również lustra. Na ścianach warto montować duże tafle bez ram – dzięki nim wnętrze zyskuje na wizualnej przestrzeni. Kiedy przykleimy je na prostopadłych lub przeciwległych do siebie ścianach, wąska łazienka zyska głębi. Takie triki pozwolą też optycznie wydłużyć lub poszerzyć wąskie pomieszczenie. Cenny w małych łazienkach efekt głębi zapewnią również odpowiednio rozmieszczone lampki.

Warto pamiętać także o właściwym rozmieszczeniu wyposażenia – w rogu pomieszczenia można zamontować np. ergonomiczną kabinę prysznicową, która pozwoli zaoszczędzić nieco miejsca. Wąska łazienka nie oznacza jednak, że musimy zrezygnować z wanny – małe modele (nawet o 120 cm długości) wanien umożliwią równie komfortową kąpiel w gorącej wodzie. Ważny jest również odpowiedni dobór mebli – do małego wnętrza najlepsze będą podwieszane szafki w jasnych kolorach.

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH