Meble łazienkowe z serii Splendour Opoczno. Fot. Opoczno

Zobacz galerię [8 zdjęć]

Meble łazienkowe z serii Splendour Opoczno. Fot. Opoczno
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
13 lut 2017 12:50

Łazienka w stylu Zen

Minimalizm to jeden z obowiązujących obecnie trendów, który towarzyszy nam w różnych dziedzinach życia. Lubimy otaczać się rzeczami dobrej jakości, zaprojektowanymi z rozmysłem i funkcjonalnymi – coraz częściej stawiamy na jakość, a nie na ilość

Zabiegani, bombardowani na co dzień milionem informacji i bodźców, w otaczającej nas przestrzeni szukamy ładu, spokoju i porządku. Dlatego tak chętnie uciekamy na wieś, do lasu, w góry, nad morze – tam, gdzie kolory są stonowane, a przestrzeni jest więcej. Zewnętrzna harmonia sprzyja bowiem ładowi wewnętrznemu – uspokaja myśli, wycisza. Warto pamiętać o tej zasadzie także przy urządzaniu łazienki.

Uniwersalna prostota

Minimalizm nie musi wcale oznaczać surowego i mało przytulnego wnętrza. Klimat łatwo ocieplimy właściwym rozmieszczeniem źródeł światła (lepiej kilka mniejszych niż jedno główne na suficie) oraz odpowiednimi dodatkami (wystarczy choćby kilka świec i kamyków na wannie). Warto też pamiętać, że jasne, jednolite, zaczerpnięte z natury kolory powiększają optycznie wnętrze, podobnie jak odbijające światło lakierowane powierzchnie frontów mebli.

Ukryte detale

Co sprawia, że ludzkie oko odpoczywa we wnętrzu? Odpowiednie kolory, kształty, światło, symetria, ukrycie rozpraszających i wprowadzających chaos drobiazgów, ale także detale i sprytne systemy, których w pierwszej chwili można nawet nie zauważyć. Przykładem są meble łazienkowe z serii Splendour Opoczno, wyposażone w system otwierania typu „push”. Dzięki temu ich powierzchnia jest jednolita, a harmonii nie zakłócają tradycyjne uchwyty. Znaczenie mają również frezowane pod kątem 45 stopni fronty oraz korpusy, co sprawia, że elementy z tej kolekcji nie tylko doskonale do siebie pasują, lecz także mają lekką i nowoczesną formę. Słupek wyposażony jest w eleganckie półki ze szkła dymnego, a jego drzwi otwierają się szerzej niż pod standardowym kątem 90 stopni. Jeszcze innym przykładem mogą być korki z ceramiczną powłoką w kolorze umywalki, tworzące z nią spójną stylistycznie, elegancką całość.

Sprytne patenty

Cenimy sobie ład, a efektywnie odpoczywamy tylko w uporządkowanej przestrzeni. Chcemy też bez wysiłku i przez długie lata korzystać z pięknie zaprojektowanej łazienki. Z pomocą w realizacji tych założeń przychodzą nowoczesne rozwiązania, stosowane w ceramice Splendour. Deskę toaletową z tej serii można łatwo i szybko wypiąć, używając jednego przycisku, co sprzyja utrzymaniu wręcz perfekcyjnej czystości w toalecie. Co więcej, sama miska – wyprodukowana w technologii CleanOn – jest rozwiązaniem bezkołnierzowym, pozbawionym niewygodnych do czyszczenia zagłębień i zakamarków. Połączenie nowatorskich systemów z pięknym wzornictwem serii Splendour sprzyja zachowaniu wewnętrznej równowagi.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH