Pralnia w osobnym pomieszczeniu tuż przy łazience. Sprzęty AGD zostały częściowo obudowane, dzięki czemu zyskano dodatkowy blat. Proj. Piotr Stanisz. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Pralnia w osobnym pomieszczeniu tuż przy łazience. Sprzęty AGD zostały częściowo obudowane, dzięki czemu zyskano dodatkowy blat. Proj. Piotr Stanisz. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
10 sie 2015 11:03

Łazienka z pralką: zobacz najlepsze pomysły na zabudowę

Pralka to nieodzowny element wyposażenia większości polskich łazienek. Gdzie ją ustawić i jak obudować, aby nie kolidowała ze stylem wnętrza, zachowując jednocześnie praktyczny dostęp do urządzenia?

Z pomocą przyjdą architekci i projektanci wnętrz, którzy często muszą zmagać się z takami problemami i znajdują rozwiązanie nawet w przypadku najtrudniejszych do rozplanowania wnętrz. Korzystając z ich pomysłów i podpatrując projekty zrealizowane w polskich domach znajdziemy sposób na nasza pralkę w łazience. 

A sposobów na umieszczenie pralki w łazience i udane wpisanie jej w aranżację wnętrza jest klika. Jednym z nich jest umieszczenie pralki w zabudowie. Ale tutaj też mamy do wyboru klika możliwości. Może to być zabudowa podblatowa. Pralkę możemy umieścić pod blatem umywalkowym obok szafki lub w jednej z szafek w ciągu większej zabudowy.

W zależności od wielkości wnętrza oraz stylu zabudowy pralkę możemy zamaskować frontem, takim samym jak pozostałe. Drzwiczki na zawiasach będę w tym wypadku najlepszym rozwiązaniem. Możemy także pozostawić pralkę widoczna, zwłaszcza jeżeli wybierzemy oryginalny, kolorowy model. 

W większych łazienkach warto zaplanować praktyczną szafę, którą stworzymy montując zabudowę meblową we wnęce. Za wysokimi drzwiami schowamy nie tylko pralkę, ale także suszarkę i praktyczne półki i regały na łazienkowe akcesoria. 

 

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • Karmelina, 2015-08-11 11:40:48

    Beton architektoniczny sprawdziłby się w takim anturażu idealnie! Wtedy taka łazienka robiłaby niesamowite wrażenie

POLECAMY W SERWISACH