Whirlpool FreshCare+ FWD91496WS EU. Fot. Whirlpool

Zobacz galerię [2 zdjęć]

Whirlpool FreshCare+ FWD91496WS EU. Fot. Whirlpool
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Marta Pancewicz
07 lis 2017 11:03

Lepsze pranie. Sprawdź 6 niezawodnych sposobów

To, jak korzystamy z pralki, wpływa na nasz domowy budżet. Jeśli robimy to rozsądnie, nasze ubrania, ale też urządzenie, będą w lepszej kondycji. Co więcej, możemy zaoszczędzić znaczne ilości energii elektrycznej i wody oraz własny czas. Poznaj 6 sposobów, które pozwolą Ci się zawsze cieszyć doskonałym praniem.

1. Odpowiedni wsad

To problem, którego nie znają rodziny z małymi dziećmi. W innych przypadkach często włączamy pranie, mając w środku zaledwie kilka ubrań. Marnujemy w ten sposób duże ilości prądu i wody. Jeśli uzbieranie „czarnego” trwa zbyt długo, by zapełnić bęben, a chcemy ponownie założyć spodnie czy sukienkę w tym kolorze, pomyślmy, czy nie ma w szafie czegoś, co można by odświeżyć. Z czarnymi ubraniami można też wyprać inne ciemne kolory, takie jak granat czy brąz. Czasami w przypadku niepełnego wsadu z pomocą może przyjść technologia. Pralki Whirlpool wyposażone w 6. Zmysł, automatycznie dobierają parametry prania do rodzaju tkaniny i wielkości załadunku. Pozwala to zaoszczędzić do 50 procent wody i energii elektrycznej.

2. Optymalna ilość proszku

Najczęściej przesadzamy właśnie w tę stronę, ulegając wrażeniu, że jeśli wsypiemy więcej detergentu, lepiej się wypierze. To jednak błędne przekonanie. Zbyt duża ilość proszku lub płynu zużyta podczas prania nie tylko nie służy naszemu domowemu budżetowi, ale również tkaninom. Pozostawia na nich bowiem często białe, tłuste plamy. Pozostałości po detergencie osadzają się również na łożyskach, prowadząc do ich szybszego zużywania się. A w rzeczywistości na cały bęben pralki wystarczą 2 łyżki stołowe proszku. Warto też kierować się zaleceniami producenta detergentu przy odmierzaniu odpowiedniej porcji. Niektóre z urządzeń dostępnych na rynku same natomiast podpowiedzą nam odpowiednie ilości. Pralki Whirlpool wyposażone są w funkcję PrecisionDose, która zapewnia, że pralka pobiera optymalną ilość detergentu, aby wyprać to, co znajduje się w bębnie. Korzystając z funkcji PrecisionDose możemy zaoszczędzić do 12 litrów detergentu w ciągu roku! 

3. Ubrania pozostawione w bębnie

To jeden z najczęstszych błędów związanych z praniem, który może być dla nas bardzo kosztowny. Czasem z powodu zabiegania, innym razem dlatego, że zapomnieliśmy – każdemu z nas zapewne zdarzyło się pozostawić ubrania w bębnie na dłuższy czas po zakończeniu prania. Otwarcie drzwiczek po kilku godzinach nie należy wtedy do najprzyjemniejszych doświadczeń. Nie mówiąc o tym, że pranie trzeba zrobić od nowa, aby zapach stęchlizny nie utrzymał się na ubraniach, co prowadzi do ponownego zużycia prądu, wody i detergentu. Takiego problemu pomagają uniknąć nowe pralki Whirlpool FreshCare+, które – dzięki delikatnym ruchom bębna oraz parze wodnej – utrzymują ubrania w świeżości nawet do 6 godzin po skończeniu prania. 

4. Dobór kolorów

Zasada segregowania prania wciąż ma się dobrze, mimo dostępu do nowoczesnych technologii. Białe pierzemy osobno (lepiej nie mieszać nawet z jasnymi kolorami), czarne tylko z ciemnymi, a resztę kolorów razem, ale dobranych odcieniami (intensywne i pastele osobno). Jeśli trudno nam uzbierać sporo ubrań w pokrewnych barwach, rozwiązaniem może być wybranie programu Kolorowe 15°, dostępnego w pralkach Whirlpool. Niska temperatura prania gwarantuje oszczędność energii oraz dbałość o tkaniny, a jednocześnie wysoką skuteczność, jak przy praniu w 40°C. 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH