W łazience na ścianach położono naturalny kamień w jasnym odcieniu beżu. Projekt: Anna Maria Sokołowska. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [12 zdjęć]

W łazience na ścianach położono naturalny kamień w jasnym odcieniu beżu. Projekt: Anna Maria Sokołowska. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Małgorzata Nietupska
19 lis 2015 08:37

Mała łazienka. 12 pomysłów na szafki do sufitu

W małych łazienkach warto wykorzystać miejsce na meble przy suficie. W wysokich szafkach zmieści się mnóstwo kosmetyków i drobiazgów.

Przestrzeń przy suficie jest całkiem spora. Z powodzeniem można ja wykorzystać na meble. Oczywiście dostanie się do tak wysoko umieszczonych półek nie jest łatwe, bo trzeba wejść na stołek. Dlatego to przestrzeń przeznaczona na rzadko używane rzeczy, np. ręczniki z bożonarodzeniowymi wzorami czy zapasy mydła, szamponów, kremów.

W wielu domach, gdzie są małe dzieci, tak wysoko położone półki wykorzystuje się do przechowywania preparatów czyszczących o silnym działaniu, np. do udrożniania rur. Dzięki temu można mieć pewność, że maluchy się do nich nie dostaną.

Meble do sufitu można umieścić w łazience w różnych miejscach. Bardzo dobrą lokalizacją jest przestrzeń nad umywalką. To doskonałe miejsce na szafkę lustrzaną o głębokości 10-20 cm na kosmetyki oraz przybory toaletowe. Inna lokalizacja to przestrzeń nad sedesem. Tutaj również można zawiesić szafkę lustrzaną albo zamykaną żaluzjami czy dowolnymi, innymi drzwiczkami.

Gdy w łazience jest wnęka, warto wykorzystać ją na wysoką, łazienkową zabudowę. Jeśli będzie ona wystarczająco głęboko, zmieszczą się w niej pralka, suszarka, kosz na brudną bieliznę, odkurzacz i mnóstwo innych rzeczy do sprzątania.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH