Blat i boki szafki podumywalkowej to marmur. Projekt: Katarzyna Kiełek, Agnieszka Komorowska-Różycka. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Blat i boki szafki podumywalkowej to marmur. Projekt: Katarzyna Kiełek, Agnieszka Komorowska-Różycka. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Małgorzata Nietupska
12 sty 2016 08:42

Mała łazienka – pomysły na blaty z kamienia

Im większy blat umywalkowy w łazience, tym wygodniej ustawiać na nim przybory i kosmetyki. Można go wykonać na zamówienie, pod wymiar łazienki. Bardzo trwały jest naturalny kamień.

Blaty łazienkowe wykonuje się przede wszystkim z granitu, marmuru i trawertynu. Bardzo piękne prezentują się także blaty z onyksu, zwłaszcza w łazienkach dla gości i przy sypialniach.

1. Granit – jest odporny na wszystko. To bardzo odporny na ścieranie oraz uderzenia naturalny kamień. Nie sprawia problemów doborze środków do czyszczenia.

2. Marmur i trawertyn – wymagają starannego zaimpregnowania. Jako skały wapienne są bowiem wrażliwe na kwasy. Tych jednak w łazience jest niewiele – wystarczy używać specjalnych preparatów do czyszczenia. Impregnacja zabezpiecza także przed powstawaniem plam i głębokim wnikaniem brudu. 

Zaletą marmurów i trawertynów jest bogatsza kolorystyka oraz nieregularne smugi. Są także łatwiejsze do obróbki niż granit – wystarczy wspomnieć łaźnie starożytnych Greków oraz Rzymian.

3. Onyks – ma wysoką cenę. Jest stosowany tylko w luksusowych łazienkach, zwykle przeznaczonych dla gości oraz przy sypialniach. Wymaga impregnacji. Blaty z onyksu można podświetlać od doły, np. ledami, bo to kamień przepuszczający światło.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH