Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

W wykonanej na zamówienie zabudowie nie brakuje szuflad szafek i schowków. Wszystkie tworzą bardzo funkcjonalną kompozycję. Projekt: Monika i Adam Bronikowscy. Fot. Bartosz Jarosz.

W wykonanej na zamówienie zabudowie nie brakuje szuflad szafek i schowków. Wszystkie tworzą bardzo funkcjonalną kompozycję. Projekt: Monika i Adam Bronikowscy. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Autor: Anna Usakiewicz
  • 12 lut 2015 12:42 (aktualizacja: 21 lut 2015 21:57)

Mała łazienka: tak sprytnie ją umeblujesz

Meble w łazience mogą mieć nie tylko formę szafek - stojących lub podwieszanych - ale także wnęk zaadaptowanych na łazienkowe schowki, które w małej łazience są szczególnie przydatne.

Meble do łazienki możemy wybrać w wersji gotowych szafek z oferty producenta albo zamówić w firmie specjalizującej się w meblach robionych na wymiar. Wówczas możemy zrealizować nawet swój autorski projekt i idealnie dopasować mebel do wymiarów i stylu wnętrza.

Meblując małą łazienkę pamiętajmy o kilku zasadach:

• białe lakierowane powierzchnie odbijają światło i rozjaśniają, a tym samym dodają wizualnej przestrzeni małej łazience, więc meble z lakierowanymi frontami i korpusami w jasnych kolorach,

• lepiej wybrać meble podwieszane niż stawiane na podłodze (na cokołach) bowiem dodają one wizualnej lekkości i sprawiają, że podłoga, a tym samym powierzchnia łazienki wydaje się większa; łatwiej też umyć podłogę,

• praktyczny kontenerek na kółkach można ustawić w dowolnym miejscu gdy jest potrzebny, a na co dzień schowany pod blatem nie będzie zajmowała miejsca,

• warto wykorzystać wszystkie wnęki, np. te nad obudową stelaży podtynkowych, czy tuż przy wejściu i zaplanować tam praktyczne schowki; aby wyglądały elegancko wystarczy zamknąć je frontem, np. lustrzanym lub z kolorowego MDF-u.

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA