Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Ceramika z kolekcji Smart doskonale sprawdzi się w łazience o każdym metrażu. Znajdziemy w niej ceramikę i meble o prostych, ponadczasowych kształtach. Fot. Cersanit.

Ceramika z kolekcji Smart doskonale sprawdzi się w łazience o każdym metrażu. Znajdziemy w niej ceramikę i meble o prostych, ponadczasowych kształtach. Fot. Cersanit.
  • Autor: Elżbieta Ławreniuk
  • 01 kwi 2015 12:54 (aktualizacja: 08 kwi 2015 09:17)

Mała łazienka: wybieramy ceramikę sanitarną

W małej łazience liczy się dosłownie każdy centymetr powierzchni, dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniej ceramiki. W naszej galerii znajdziecie modele, które pomogą funkcjonalnie urządzić niewielką przestrzeń.

Producenci oferują wiele produktów dedykowanych do niewielkich przestrzeni. Praktyczne, wielofunkcyjne rozwiązania pomogą nam wygodnie urządzić nawet bardzo małą łazienkę i dopasować wyposażenie do indywidualnych potrzeb.

Przed zakupem konkretnych modeli powinniśmy dokładnie przeanalizować układ i najbardziej optymalne rozmieszczenie poszczególnych elementów. W niektórych wnętrzach dobrze sprawdzą się niestandardowe rozwiązania: narożne umywalki czy asymetryczne wanny, dzięki którym możemy wykorzystać nietypowy układ łazienki. Wybierając ceramikę najlepiej zdecydować się na jedną, spójną kolekcję. W innych przypadkach pamiętajmy, żeby kształt ceramiki współgrał ze sobą stylistycznie. 

Ceramika w małej łazience powinna prezentować się lekko. Rozbudowane, masywne modele zdecydowanie lepiej wyglądają w większych wnętrzach. Jeśli mamy taką możliwość, wybierając miskę ustępową wybierzmy model podwieszany. Przestrzeń nad stelażem podtynkowym możemy zabudować i wykorzystać np. jako miejsce do przechowywania. 

W łazienkach o małym metrażu często brakuje miejsca na wannę i prysznic. Praktycznym, coraz bardziej popularnym rozwiązaniem jest zastosowanie wanny z parawanem. Dzięki temu możemy połączyć dwie funkcje oszczędzając cenne miejsce.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA