W kolekcji LARA dostępne są szafki podumywalkowe w trzech rozmiarach, a także funkcjonalne, dwudzielne słupki. Do kupienia w dekorze orzecha oraz białym lakierze. Cena: 359 zł/słupek, od 495 zł/szafka. Fot. Cersanit

Zobacz galerię [7 zdjęć]

W kolekcji LARA dostępne są szafki podumywalkowe w trzech rozmiarach, a także funkcjonalne, dwudzielne słupki. Do kupienia w dekorze orzecha oraz białym lakierze. Cena: 359 zł/słupek, od 495 zł/szafka. Fot. Cersanit
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
05 kwi 2018 10:20

Mała łazienka - zobacz modne kolekcje mebli

Dobrze zaplanowana, optymalnie wykorzystana i uporządkowana przestrzeń łazienki będzie funkcjonalna pomimo niewielkiego metrażu. Nowoczesne meble pomogą zorganizować wnętrze i zapewnią miejsce do przechowywania.

Umeblowanie małej łazienki może wydawać się trudne. Musimy nie tylko znaleźć miejsce na zamontowani mebli, ale także nieco wolnej przestrzeni na wygodne z nich korzystanie – otwieranie szafek i szuflad oraz wyjmowanie potrzebnych przedmiotów. Pamiętajmy, że łazienka musi być przede wszystkim wygodna. A nie ma nic gorszego, niż małe i przeładowane sprzętami pomieszczenie.

Dlatego zamiast decydować się pochopnie na zamontowanie szafki z umywalką o standardowej szerokości 60 cm, która zajmie całą przestrzeń małej łazienki, przyjrzyjmy się ofercie producentów mebli skrojonej właśnie na miarę małych wnętrz. W kolekcjach zaprojektowanych z myślą o niewielkich łazienkach znajdziemy szafki o niewielkiej szerokości, np. 55, 50, a nawet tylko 40 cm, a do tego dedykowane umywalki – dopasowane kształtem, rozmiarami i stylem do mebli. Nie musimy więc martwic się o dopasowanie do małej szafki odpowiedniej umywalki. Wszystko, co potrzebne do umeblowania małej łazienki znajdziemy bowiem w jednej kolekcji. Szafki po umywalkę, szafki wiszące, słupki boczne, a także umywalki i lustra oferowane są ramach spójnych stylistyczni serii wyposażenia.

A co jeszcze wyróżnia meble do małych łazienek? Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na wykorzystanie przestrzeni. Warto wybierać meble z szufladami, bo one lepiej niż te ze standardowymi półkami i drzwiczkami pozwolą nam korzystać z zawartości. Wysuwając szufladę będziemy mieli wgląd w przechowywane rzeczy, nie ma również potrzeby schylania się. Nowoczesne akcesoria takie jak wkłady do szuflad, podziały i relingi zapewnią porządek w szufladzie i pomogą nam dobrze zorganizować jej zawartość. Dlatego szuflady sprawdzą się jako miejsce do przechowywania drobnych rzeczy, natomiast szafki z półkami będę odpowiednie do przechowywania detergentów, zapasu papieru toaletowego czy ręczników.

Kolejnym istotnym czynnikiem doboru mebli do małej łazienki jest ich sposób montażu. Z kilku powodów szczególnie polecane są modele podwieszane. Są wizualnie lżejsze niż meble stojące i nie zajmują tyle optycznej powierzchni. Pomieszczenie wydaje się większe gdy podłoga pozostaje odkryta; łatwiej jest też ją umyć i posprzątać w zakamarkach.

W małej łazience warto postawić na rozwiązania pozwalające maksymalnie wykorzystać przestrzeń. A więc zamiast zajmującej dużo miejsca szafki po umywalkę o znacznych rozmiarach wybierzmy jej mniejszą i wizualnie lżejszą wersję, a obok zamontujmy wąski, za to wysoki słupek, który pomieści sporo rzeczy. Zrezygnujmy z lustra w klasycznej ramie na rzecz lustrzanej szafki, w której schowamy przybory toaletowe i kosmetyki. Nie zapominajmy też o dobrym oświetleniu, które rozjaśni małe wnętrze – teraz możemy wybierać także szafki wiszące oraz lustra wyposażone w nowoczesne i energooszczędne oświetlenie LED.

Tekst: Anna Usakiewicz

Czytaj także Funkcjonalna łazienka - zobacz gotowy projekt

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH