Biała, podwieszana szafka to model wykonany na zamówienie. Fronty z jasnego MDF-u wpisują się w klimat białej łazienki. Projekt: Małgorzata Galewska. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [13 zdjęć]

Biała, podwieszana szafka to model wykonany na zamówienie. Fronty z jasnego MDF-u wpisują się w klimat białej łazienki. Projekt: Małgorzata Galewska. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Judyta Kokoszkiewicz
13 paź 2015 10:57

Meble do łazienki – pomysły z polskich domów

Szafki łazienkowe zazwyczaj wybieramy tak, by pasowały do kolorystyki i stylu wnętrza. Ich najważniejsza funkcja – przechowywanie, pozwala utrzymać porządek w łazience.

W zależności od naszych potrzeb, meble do łazienki możemy zaprojektować (lub zlecić projekt architektowi), zaś wykonanie polecić doświadczonemu stolarzowi. Takie rozwiązanie daje nam większą swobodę wyboru materiałów, sposobu otwierania czy koloru frontów. Szafki na zamówienie dopasujemy do najmniejszej nawet łazienki, kupując meble pod dokładny wymiar czy w odpowiednim kształcie. To od naszych potrzeb zależy, ile będą miały półek i szuflad.

Można je potem montować na dwa sposoby - na ścianie lub na tradycyjnych nóżkach (meble stojące). Szafki zamontowane na ścianie, zamiast na standardowych cokołach, bez wątpienia mają wiele zalet. Z łatwością można pod nimi umyć podłogę mopem. Nie są narażone na uszkodzenia, gdy na posadzce rozleje się woda. Takie modele często można spotkać w aranżacjach w stylu minimalistycznym, w których szczególnie liczą się proste i nowoczesne formy wyposażenia. Natomiast meble stojące to rozwiązanie do łazienki w bardziej klasycznym stylu. Nóżki szafek mogą mieć czasem bardzo dekoracyjny wygląd, dzięki czemu aranżacja zyskuje przytulny i domowy klimat.

W małych łazienkach nie musimy od razu montować całego kompletu mebli – by pomieścić wszystkie drobiazgi czasem wystarczą jedna lub dwie małe szafki wykonane na zamówienie. Modele takie świetnie sprawdzą się w pomieszczeniach o małym metrażu, ponieważ są zaprojektowane dokładnie z myślą o konkretnym pomieszczeniu.

Aby optycznie powiększyć wnętrze, warto zastosować szafki z jasnymi frontami w wysokim połysku. W ich powierzchniach będzie się odbijać światło oraz inne elementy wyposażenia, co da wrażenie spotęgowanej przestrzeni. Pojemne szuflady i praktyczne półki szafek pozwolą też łatwo utrzymać porządek w niewielkim pomieszczeniu.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH