Meble Combi Antado - z szafką i szufladą. Fot. Coram

Zobacz galerię [10 zdjęć]

Meble Combi Antado - z szafką i szufladą. Fot. Coram
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
15 wrz 2016 09:24

Meble łazienkowe. Komfortowa organizacja przestrzeni

Podstawową funkcją mebli łazienkowych jest przechowywanie. Do niej - niczym puzzle - można dodawać takie funkcje jak porządkowanie czy segregowanie.

W przechowywaniu najbardziej pomocne będą meble duże i głębokie. W tej roli najlepiej sprawdzają się szafki podumywalkowe oraz wysokie regały. Szafki zwykle oferowane są w wersji z drzwiami lub z szufladami.

Każda z tych opcji ma swoje zalety: w szafkach można więcej zmieścić, natomiast szuflady są wygodniejsze w użytkowaniu. Wybór z reguły jest trudny, więc może warto połączyć oba rozwiązania, tak jak proponuje to firma Antado w serii Combi? Modułowa konstrukcja umożliwia zestawienie szafki z drzwiami z szafką wyposażoną w szufladę. 

Regały

Idealnym typem mebla łazienkowego dedykowanym do przechowywania są regały, i to zarówno te wysokie, jak i niskie. Pionowa forma, duże gabaryty i klasyczny sposób otwierania pozwalają na łatwy i swobodny dostęp do zawartości. Większość wysokich regałów w ofercie Coram Poland to konstrukcje z pełnymi drzwiami. Taka budowa mebla pozwala na maksymalne ukrycie przechowywanych rzeczy, co gwarantuje wizualny porządek w łazience.

Jeśli chodzi o funkcjonalność regałów, to w idealnym zagospodarowaniu ich wnętrza pomocny będzie na przykład regulowany układ półek. Możliwość zmiany wysokości przegród pozwala na optymalne dostosowanie wielkości przestrzeni do gabarytów przechowywanych rzeczy (np. wyższych pudełek czy butelek).

Z kolei małe wewnętrzne półki, takie jak w regałach Combi czy Gabi z oferty Antado, przydadzą się do przechowywania niezbędnych w łazience drobiazgów. Jeśli zaś potrzebujemy w łazience większego lustra, to warto rozejrzeć się za słupkiem, którego drzwi od wewnątrz są lustrzane. Takie rozwiązanie dostępne jest m.in. w meblach Boston marki Tiger.

Szuflady z organizacją

Sprzymierzeńcem w walce o utrzymanie porządku w łazienkowych szafkach są szuflady z wewnętrzną organizacją. Rozwiązanie „zapożyczone” z mebli kuchennych w łazience sprawdza się równie dobrze i jest cenione przez użytkowników. Pomysł jest prosty: w wydzielonych przegródkach o różnej wielkości możemy dobrze rozplanować i czytelnie rozłożyć zawartość.

Zyskujemy przez to nie tylko porządek, ale też łatwy dostęp do przechowywanych rzeczy, ponieważ od razu po otwarciu widzimy co gdzie leży. Poza tym mamy też pewność, że przedmioty nie będą się przesuwały podczas zamykania szuflady. W ofercie Coram Poland szuflady z organizacją dostępne są m.in. w serii Canto marki Tiger oraz w linii Grande firmy Antado.

Innymi „sprytnymi” rozwiązaniami, które możemy znaleźć w meblach łazienkowych z oferty Coram są też: wewnętrzna podblatowa szuflada oraz szafka-łącznik w kolekcji Verano marki Antado. W płytkiej szufladce, umieszczonej tuż pod blatem, można ukryć wszelkie łazienkowe drobiazgi, zwłaszcza te, z którymi nie powinny się zetknąć dzieci (np. ostre nożyczki). Szufladka jest osobnym elementem i nie otwiera się razem z główną szufladą tylko osobno, więc w pozycji zamkniętej jest praktycznie niewidoczna. Z kolei niewielka szafka-łącznik pożytecznie wypełni miejsce pomiędzy dwiema dużymi szafkami lub korzystnie uzupełni szafkę 60 cm z zestawu.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH