Fot. Aquaform

Zobacz galerię [3 zdjęć]

Fot. Aquaform
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
18 sty 2017 07:50

Nowa łazienka w 5 prostych krokach

Gdy wraz z Nowym Rokiem wzrasta motywacja do podejmowania zmian, warto zastanowić się w jaki sposób odmienić prywatną strefę odpoczynku – łazienkę, by zwiększyć komfort jej użytkowania.

Badania z zakresu psychologii wystroju wnętrz potwierdzają, że odpowiednio dobrana aranżacja i oświetlenie domowej przestrzeni mogą znacząco wpływać na samopoczucie jej mieszkańców.

Początek roku to świetny moment na zaplanowanie zmian aranżacji w łazience nie tylko ze względu na fakt, że czas ten sprzyja realizacji postanowień, ale również z uwagi na wiele ciekawych promocji, jakie sieci handlowe proponują swoim klientom. I myli się ten, kto sądzi, że aby zyskać nowe wnętrze, potrzebujemy gruntownego remontu.

Wystarczą niewielkie modyfikacje, by pomieszczenie nabrało blasku i świeżości. Badacze zajmujący się analizą wpływu architektury prywatnych przestrzeni i ich wystroju na nastrój domowników, podkreślają, że szczególną uwagę warto skupić na odpowiednim doborze oświetlenia oraz kolorystyki. Projektanci wyposażenia dodają do puli istotnych elementów także nowoczesne sprzęty, których dodatkowe funkcjonalności zwiększają komfort korzystania z domowych wnętrz. Jakie rozwiązania sprawdzą się w łazience?

Prysznic i wanna w jednym

Choć kabiny prysznicowe zyskują na popularności, w wielu łazienkach – szczególnie w starym budownictwie, dominują wanny. Jeśli jednak wśród domowników są zarówno zwolennicy szybkiego prysznica jak i długiej, rozgrzewającej kąpieli, warto stworzyć przestrzeń, która zadowoli wszystkich użytkowników. Polecanym rozwiązaniem jest instalacja parawanu, dzięki któremu wanna z powodzeniem może pełnić równolegle funkcję komfortowej strefy natryskowej.

W zależności od wielkości łazienki i gabarytów wyposażenia, parawan może mieć różne rozmiary i liczbę modułów. Dostępne są też rozmaite faktury i przejrzystości szkła, co z pewnością ułatwi dopasowanie modelu do wystroju, w jakim urządzone jest wnętrze - mówi Katarzyna Choniawko, ekspert firmy Aquaform. Co ważne, utrzymanie parawanu w czystości wcale nie musi oznaczać codziennego polerowania szkła. Wystarczy, że podczas zakupu zwrócimy uwagę na to, czy produkt został pokryty powłoką DP Active, która ogranicza powstawanie osadów kamiennych i zabrudzeń - dodaje ekspert.

Innym elementem wyposażenia łazienki, który eliminuje konieczność wyboru pomiędzy szybkim prysznicem albo odprężającymi zabiegami wodnymi jest deszczownia. Ta nowoczesna forma natrysku poza walorami relaksacyjnymi ma też zalety funkcjonalne, szczególnie przydatne w przypadku osób niepełnosprawnych, dla których istotne jest to, aby podczas wykonywania czynności higienicznych obie ręce pozostawały wolne.

Jeśli chcemy odświeżyć wystrój łazienki, warto zwrócić uwagę na deszczownie inspirowane geometrią lub minimalistycznym wzornictwem, które dzięki nowoczesnej estetyce pozwolą nadać wnętrzu bardziej eleganckiego charakteru.

Eleganckie światło

Przestrzeń umywalkowa to nie tylko strefa, w której wykonujemy codzienne czynności higieniczne, ale także zabiegi pielęgnacyjne czy w przypadku płci pięknej - robimy makijaż. Wszystkie te czynności wymagają dobrego oświetlenia, które co ważne dla kobiet, zagwarantuje zachowanie jednolitego kolorytu skóry.

Chcąc uniknąć montażu samodzielnych punktów świetlnych, które mogą wiązać się z koniecznością przebudowania instalacji elektrycznej i kucia ścian, warto przemyśleć zakup lustra zintegrowanego z LED-owym systemem oświetlenia.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH