• Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
27 lis 2009 12:05

Poukładana przestrzeń marzeń

Wyznacznikiem stylu i klimatu łazienki oraz elementem, dzięki któremu utrzymamy porządek i zadbamy o estetykę, są meble. To właśnie one współtworzą jej aurę i nadają indywidualny styl.

 

inda
fot. Wygodny pokój kąpielowy to także meble i ukryte w ścianach garderoby. Trendy każą zaakcentować mocnym kolorem szafki podumywalkowe. Firma Inda – w kolekcji „Gulliver” – proponuje czerwień na wysoki połysk.

Łazienka jest szczególnym miejscem, gdzie – niezależnie od możliwości finansowych – możemy stworzyć wnętrze funkcjonalne i o ciekawym klimacie. Do wyboru mamy szeroki asortyment gotowych mebli, które w zależności od naszej wizji możemy komponować w dowolne aranżacje. Oczywiście największe możliwości dają nam meble wykonane na zamówienie.

Możemy wówczas wykorzystać wszystkie zakamarki w łazience i w sprytny sposób ukryć szafę we wnęce w ścianie, zamykając ją drzwiczkami, np. z matowego szkła. Wnękę taką możemy również pozostawić otwartą i ciekawie podświetlić.

Materiały i wzory
Forma, wzór czy materiał zależne będą m.in. od przeznaczenia łazienki. Innego typu sprzęty dobierzemy do łazienki dziecinnej, inne do gościnnej, a jeszcze inne do salonu kąpielowego. O kolorystykę na pewno nie musimy się martwić. Łazienka, jako pomieszczenie szczególnie narażone na zmiany temperatury i wilgotności powietrza, wymaga zastosowania specjalnych materiałów.

Tylko stosowanie materiałów wilgocioodpornych umożliwia prawidłowe funkcjonowanie mebli w trudnym środowisku łazienki. Zabezpieczenie frontów mebli folią PCV nie daje takich rezultatów, jak użycie lakierów o specjalnych właściwościach, co gwarantuje wodoodporność powłoki.

Producenci prześcigają się w kolorystyce, materiałach i fakturach. Do wyboru mamy egzotyczne gatunki drewna, lakierowane płyty MDF, marmur, granity, szkło czy stal nierdzewną, które z powodzeniem dobierzemy do pozostałych elementów wyposażenia.

Meble łazienkowe najlepiej jest montować w taki sposób, aby nie stykały się z podłogą. Występująca na podłodze wilgoć może je bardzo łatwo zniszczyć. Podwieszona lub ustawiona na nóżkach szafka ułatwi nam dodatkowo utrzymanie czystości w łazience.

Potrzeby każdej rodziny są inne, dlatego duże kolekcje, w których są i meble, i pozostałe wyposażenie łazienkowe, ułatwiają urządzenie każdego wnętrza na miarę. W serii „4U” Keramag można też wybrać różną kolorystykę.
fot. Potrzeby każdej rodziny są inne, dlatego duże kolekcje, w których są i meble, i pozostałe wyposażenie łazienkowe, ułatwiają urządzenie każdego wnętrza na miarę. W serii „4U” Keramag można też wybrać różną kolorystykę.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH