Meble do łazienki Mocca marki Devo. Fot. Devo, www.devo.pl

Zobacz galerię [10 zdjęć]

Meble do łazienki Mocca marki Devo. Fot. Devo, www.devo.pl
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
23 cze 2017 09:55

Przechowywanie w łazience - 10 zestawów mebli

Chociaż łazienka to zwykle najmniejsze pomieszczenie w domu przechowujemy w niej wiele niezbędnych przedmiotów codziennego użytku. Jak je wszystkie pomieścić i utrzymać porządek? Odpowiedzią są praktyczne meble.

Co znajdziesz w łazience Polaka? Co chcielibyśmy w niej zmienić na lepsze? I co skrywamy w naszych łazienkach? Świece, książki, magazyny, ubrania i kwiaty – to nie sypialnia, to wyposażenie łazienki Polaka! Z badań¹ przeprowadzonych na zlecenie Grupy Geberit możemy dowiedzieć się więcej na temat łazienkowych zwyczajów Polaków - również w zakresie przedmiotów, jakie tam przechowujemy. Jak więc wygląda łazienkowa rzeczywistość w Polsce? 

Przewidywalnie i zaskakująco

W łazienkowych szufladach Polaków można znaleźć głównie to, czego byśmy się spodziewali. Aż 71% osób trzyma w łazience suszarkę do włosów, 68% golarkę lub depilator, a 56% wagę. Przechowywanie elektrycznej szczoteczki do zębów deklaruje 54% respondentów, a prostownicy lub lokówki - 51%. Z mniej oczywistych odpowiedzi, 25% ankietowanych ma w swojej łazience świece, a 19% ubrania. Są także osoby, które w łazience przechowują inne rzeczy. Aż 18% ankietowanych trzyma w niej gazety i magazyny, 3% książki, a 2% nawet zdjęcia w ramkach.

Dobrze, ale nieidealnie

Badania wykazały, że największą wadą polskich łazienek jest to, że są za małe (35%). Dużo osób chciałoby także oddzielić ją od WC (30%), szczególnie, gdy łazienka jest jedna na wszystkich domowników - wprowadza to sporo zamieszania, zwłaszcza podczas porannej toalety. Aż 26% ankietowanych za największą wadę swojej łazienki uważa to, że wymaga ona pilnego remontu. Jako miejsce, w którym spędza się chwile przeznaczone tylko dla siebie, idealna łazienka powinna być jak najlepiej dostosowana do potrzeb domowników.

„Gdybym był bogaty…”

Marzeń dotyczących łazienki jest wiele. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że niemal każdy chciałby coś zmienić w swojej. Choćby dodać jedną półkę na wiecznie niemieszczące się kosmetyki lub odrobinę powiększyć pomieszczenie, żeby wstawić kosz na pranie. Polacy mają także inne życzenia. Popularne na liście łazienkowych marzeń jest na przykład ogrzewanie podłogowe - dodające komfortu po wyjściu z kąpieli, szczególnie zimą. Zmiana wystroju, nowoczesne meble, duża liczba luster - to kolejne z wymienianych pomysłów na zmianę. Chęć posiadania toalety myjącej w swojej łazience zadeklarowało 59% respondentów.

Niektórzy podchodzą do tematu mniej aranżacyjnie, a bardziej pragmatycznie - im do pełni szczęścia brakuje jedynie większej przestrzeni i okna, którego brak w łazience wymieniony był przez 24% badanych, jako jedna z największych wad.

¹ Raport „Łazienkowe zwyczaje Polaków”. Badanie zrealizowane przez agencję Zymetria techniką CAWI na osobach w wieku 25-50 lat. N=445. Realizacja badania: 21– 24.07.2016 roku.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH