Pojemna szafka z szufladami została wykończona fornirem.  Nad umywalkami, na całej długości ściany, znajdują się szafki ukryte za lustrzanymi frontami, które optycznie powiększają wnętrze łazienki. Projekt: Agnieszka Ludwinowska. Fot. Bartosz Jarosz

Zobacz galerię [17 zdjęć]

Pojemna szafka z szufladami została wykończona fornirem. Nad umywalkami, na całej długości ściany, znajdują się szafki ukryte za lustrzanymi frontami, które optycznie powiększają wnętrze łazienki. Projekt: Agnieszka Ludwinowska. Fot. Bartosz Jarosz
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Elżbieta Ławreniuk
03 cze 2015 10:04

Przechowywanie w łazience. Praktyczne rozwiązania

W łazienkach często brakuje nam miejsca na kosmetyki czy środki czystości. Zobaczcie, jak architekci radzą sobie z tym problemem.

Już na etapie projektowania powinniśmy zaplanować odpowiednią ilość miejsca na przechowywanie. Pamiętajmy, że im więcej zamkniętych szafek znajdzie się w naszej łazience, tym łatwiej będzie nam utrzymać porządek.

W małych łazienkach warto zastosować szafki wiszące, które nie zajmują zbyt wiele miejsca. Na pewno przydadzą się w przypadku przechowywania drobnych rzeczy. Nad umywalką możemy umieścić szafkę, która jednocześnie będzie pełniła funkcję lustra. Jeśli nasza łazienka ma nieregularny kształt warto zabudować wnęki, bo dzięki temu uzyskamy dodatkowe miejsce na przechowywanie. 

Największe możliwości na wykorzystanie każdego centymetra łazienki dają meble wykonane na wymiar. Dzięki nim każdy element będzie dostosowany do naszych potrzeb, samodzielnie możemy bowiem ustalić rozmiar oraz wielkość szafek i półek czy ich wysokość.

Jeśli w łazience mamy podwieszaną miskę ustępową możemy w praktyczny sposób wykorzystać miejsce nad stelażem. Nad zabudową możemy umieścić płytkie, zamknięte szafki, które doskonale sprawdzą się jako miejsce na przechowywanie na przykład środków czystości.

Miejsce pod umywalką także warto wykorzystać jako miejsce na przechowywanie. Jeśli zdecydujemy się na półki wykonane na wymiar możemy dowolnie zaplanować rozkład, wymiar oraz kolorystykę szafek. Praktycznym rozwiązaniem są meble z szufladami, które umożliwiają wygodne przechowywanie kosmetyków.

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH