Zobacz galerię [12 zdjęć]

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Małgorzata Nietupska
07 sty 2016 08:01

Schowki pod wanną – pomysły do małej łazienki

Pod wanną można mieć schowek, półki, szafki. Jak je zaprojektować? Najwygodniej kupić gotową wannę, która służy także jako mebel.

Zwykle przestrzeń pod wanną jest niewykorzystana. Tymczasem jest jest całkiem sporo. Pod wanną można mieć półki na kosmetyki, schowki na środki czystości, szuflady czy szafki na przybory toaletowe.

Do wyboru są dwa rozwiązania:

1. Gotowa obudowa – to najłatwiejszy sposób wykończenia wanny. Wystarczy kupić wannę ze specjalnymi osłonami frontowymi. Są bardzo proste w montażu oraz gwarantują łatwy dostęp do instalacji, co jest ważne zwłaszcza, gdy jest ona wyposażona w hydromasaż.

Gotową obudowę trzeba kupować z oferty producenta wanny, tylko wtedy jest pewność, że będzie pasowała. Wyprofilowane półeczki, szafki, szuflady czy schowki to dodatkowe miejsce na kosmetyki, środki czystości, przybory toaletowe. Na otwartych półkach można też trzymać lekturę, która umili czas spędzony w kąpieli. 

2. Obudowa na zamówienie – prawie każdą wannę można zabudować. Trzeba jednak pamiętać, że użyte materiały muszą być odporne na wilgoć. To m.in. płytki ceramiczne i szklane, kompozyty. Zaletą takiego rozwiązania jest swoboda w projektowaniu łazienki.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH