W przestronnym salonie kąpielowym znajduje się praktyczna komoda, m.in. z koszem na pranie. Po przeciwnej stronie miejsce pod skosem wykorzystane zostało na szafy. Projekt:  Karolina Łuczyńska. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [12 zdjęć]

W przestronnym salonie kąpielowym znajduje się praktyczna komoda, m.in. z koszem na pranie. Po przeciwnej stronie miejsce pod skosem wykorzystane zostało na szafy. Projekt: Karolina Łuczyńska. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
03 marz 2015 11:50

Szafa w łazience – sposoby na przechowywanie

Bardzo ważną rolę w użytkowaniu łazienki odgrywa strefa przechowywania. Można nadać jej formę łazienkowej szafy, która będzie praktyczna i świetnie wkomponuje się w aranżację wnętrza.

Łazienkowa szafa, to praktyczne rozwiązanie, aby pomieścić wszystkie łazienkowe akcesoria, chemię gospodarczą, kosmetyki i drobiazgi, ale nie tylko. W takiej  szafie możemy schować pralkę i suszarkę, czy nawet urządzić garderobę. 

Łazienkowa szafa może być meblem wolno stojącym, ale nie tylko. Taką szafę można umieścić także we wnęce o dowolnej szerokości. Wewnątrz zaplanować póki na zróżnicowanej wysoki, dopasowane do przechowywania przedmiotów o różnych gabarytach. Taką wnękę następnie należy przesłonić. Najlepiej meblowymi frontami z lakierowanego MDF-u, ale niekoniecznie. Alternatywnym rozwiązaniem będzie kotara w kolorze, które dopasujemy do kolorystyki wnętrza. 

Zarówno w przypadku szafy wolno stojącej, czyli typowego słupka - czy zabudowy wnękowej warto pomyśleć o miejscu na pralkę. W dolnej części szafy trzeba zaplanować segment o szerokości nieco większej niż urządzenie, a nad pralką zaplanować półeczki, na których przechowany m.in. detergenty. 

Szafa w łazience może mieć różne wymiary, kształty i sposób wykończenia. Od pojemnej zabudowy na całą ścianę po wąski słupek o wysokości pozwalającej łatwo sięgnąć po rzeczy na najwyższej półce. Wszystko zależy od naszych upodobań oraz potrzeb. Szafa w łazience może pełnić także rolę dekoracyjną. W tym celu warto wybrać ciekawy, oryginalny kolor na który polakierujemy szafkę, albo wykonać fronty z dekoracyjnego szkła z fantazyjnym wzorem. Widoczne prze szybę starannie ułożone ręczniki albo flakoniki perfum dodadzą wnętrzu uroku.

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH