Górne szafki z lustrzanymi frontami zajęły całą szerokość ściany i sięgają aż do sufitu. Lustra dają efekt głębi, dzięki czemu łazienka robi wrażenie dwa razy większej. Projekt: Agnieszka Januszkiewicz. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Górne szafki z lustrzanymi frontami zajęły całą szerokość ściany i sięgają aż do sufitu. Lustra dają efekt głębi, dzięki czemu łazienka robi wrażenie dwa razy większej. Projekt: Agnieszka Januszkiewicz. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
20 lut 2015 09:50

Szafki lustrzane do łazienki. Zobacz jak powiększają przestrzeń

Nie jest tajemnicą, że lustra oszukują nasze oko na tyle skutecznie, że pomieszczenie wydaje się nawet dwa razy większe. Lustrami można zastąpić fronty szafek, aby powiększyły optycznie nawet najmniejszą łazienkę.

Szafki lustrzane do łazienki to rozwiązanie, które już od jakiegoś czasu lansują producenci wyposażenia łazienkowego. To mebel, który łączy funkcje kilku sprzętów, niezbędnych w łazience. Jako szafka oferuje miejsce na drobiazgi, lustrzany front doskonale zastępuje tradycyjne lustro, a miejsce nad umywalką jest dobrze wykorzystane.

W katalogach producentów znajdziemy modele w standardowych wymiarach, o szer. 45, czy 60 cm. Ale ten pomysł można wykorzystać i dopasować taki mebel do własnych potrzeb i wymiarów łazienki zamawiając szafkę z lustrzanymi frontami u wykonawcy. Wówczas możemy pozwolić sobie na mebel, który zajmie całą szerokość ściany, może nawet sięgać do sufitu. Warto bowiem wykorzystać całą przestrzeń nad umywalką, zwłaszcza w małej łazience. W szafce przechowamy wszystkie niezbędne akcesoria i kosmetyki. Łatwo będzie po nie sięgać podczas toalety. Z kolei fronty szafek wykonane z luster zastąpią tradycyjne zwierciadło nad umywalką.

Ale co ważne, tafle luster świetnie poszerzą optycznie małą łazienkę. Efekt głębi, jaki daje lustro zajmujące cała szerokość ściany jest niezwykle cenny zwłaszcza w małych łazienkach. Wnętrze zyskuje na wizualnej przestrzeni, wydaje się bardziej obszerne i wygodne, ale także jest w niem więcej świtała.

Patent z lustrzaną szafką możemy zastosować nawet w łazienkach pod skosem dachowym i „wpasować” ją pod skos. Gdy w lustrze będzie odbijać się okno połaciowe wnętrze będzie sprawiało wrażenie naprawdę dużego. Dobrym pomysłem jest umieszczenie dekoracji na przeciwległej ścianie. Wówczas będzie ona widoczna także w lustrze. Doda łazience koloru i sprawi, że aranżacja pomieszczenie będzie jeszcze bardziej efektowna.  

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH