• Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
13 maj 2010 10:38

Z masującą wanną

Jak zaplanować rozmieszczenie urządzeń w łazience: wannę z hydro-masażem (najlepiej narożną), umywalkę (pojedynczą lub podwójną), sedes, bidet, szafę zabudowaną, a w niej pralkę?

„Proszę o pomoc w rozmieszczeniu urządzeń w łazience. Jest to druga łazienka na górze w nowo budowanym domu (pierwsza – mniejsza i z prysznicem – jest na dole). Natomiast w tej łazience chciałabym umieścić: wannę z hydro-masażem (najlepiej narożną), umywalkę (pojedynczą lub podwójną), sedes, bidet, szafę zabudowaną, a w niej pralkę (takie są plany). Instalacja elektryczna do wanny z hydromasażem będzie umieszczona pod oknem z lewej strony z możliwością przeciągnięcia na prawą stronę. Nie ukrywam, że z niecierpliwością czekam na tę poradę” – Elżbieta D.(dział architekt radzi magazynu "Świat Łazienek i Kuchni" 2-2010) ' title= Spora i przestronna łazienka pozwala zaaranżować ciekawy relaksacyjny kącik w części prywatnej domu. Lokalizacja poszczególnych sprzętów, zastosowane kolory i detale umożliwiają stworzenie trzech wariantów dopasowane do różnych gustów właścicieli. Minimalizm, kontrasty czy może stonowana prostota? Każde z poniższych rozwiązań uwzględnia wszystkie preferowane przez Panią sprzęty, czyli umywalkę, WC, bidet, wannę oraz miejsce na pralkę. WARIANT 1 ' title= Lekkie i wiosenne rozwiązanie kolorystyczne to moja pierwsza propozycja. Biel połączona z delikatną zielenią i błękitem. Funkcjonalną szafę gospodarczą schowałam po prawej stronie od wejścia. Dla utrzymania lekkości proponuję zamontować z niej drzwiczki ze szkła matowego w aluminiowej oprawie.

Na półkach w szafie nad pralką z powodzeniem zmieszczą się środki chemiczne czy ręczniki. Centrum łazienki to współosiowo ustawione z umywalkami WC i bidet. Pasy mozaiki biegnące po podłodze można kontynuować na ścianie z lustrem nad umywalkami. Szklane umywalki ustawione na białym blacie dodadzą lekkości. Wannę obłożyłam delikatną mozaiką, której górna płaszczyzna może pełnić funkcję półki na kosmetyki. Do kształtu wanny nawiązuje półokrągły blat pod umywalki. WARIANT 2 ' title= Wersja dla tych, którzy preferują bardziej kontrastowe zestawienia. Tutaj czerń kontrastuje z wyrazistą czerwienią. W wejściowej części łazienki usytuowałam sporą umywalkę na ciemnym blacie. Od wanny oddzielona jest wnęką pełniącą funkcję szafki gospodarczej z ukrytą pralką oraz miejscem na środki czystości. Na wprost szafy dla kontrastu ustawiłam soczyście czerwoną szafkę na drobiazgi.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • gość, 2014-03-12 10:38:25

    niezmiernie piękna...!

POLECAMY W SERWISACH