• Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
28 cze 2010 11:50

Ciepło pod stopami

Łazienka powinna się kojarzyć z miejscem ciepłym i przytulnym. Niestety, nie zawsze tak jest, bo płytki podłogowe mają to do siebie, że pozostają zimne bez względu na porę roku. Ten dyskomfort zmienimy instalując elektryczne ogrzewanie podłogowe.

 

realizacja firmy DEVI, grupa Danfoss
fot. realizacja firmy DEVI, grupa Danfoss

Miła w dotyku posadzka, na której z przyjemnością można stąpać bez konieczności zaściełania dywaników, jest możliwa za sprawą łatwego i taniego w montażu ogrzewania podłogowego. Jest ono oparte na bazie elektrycznych mat grzejnych. Bezpieczeństwo użytkowania i ukryty montaż, co daje szerokie możliwości wystroju pomieszczenia, to tylko jego niektóre zalety. Szybkie nagrzewanie się i funkcjonalność umożliwiają maksymalnie efektywne zużycie energii, zwłaszcza iż elektroniczne sterowanie bez problemu pozwala dopasować jego pracę do naszego rytmu życia. Panel sterujący systemem wyłączy ogrzewanie, gdy wychodzimy z domu, by z kolei je włączyć, gdy zapragniemy zrelaksować się w cieplutkiej łazience. Sprzyja to energooszczędności.

Fot. Dunin
Fot. Dunin

 

Tego typu rozwiązanie polecane jest i do nowo wybudowanych domów, i remontowanych. Zarówno ceramiczna, jak i gresowa czy kamienna podłoga może być ogrzewana w ten sposób. Elektryczne maty grzejne, ułożone pod lustrami wbudowanymi w ściany, sprawią, że para wodna już nigdy więcej nie będzie się na nich skraplać. Devilink CC – panel sterujący ogrzewaniem z zasilaczem naściennym, obsługujący ponad 5 pomieszczeń. Cena: ok. 2.987 zł, DEVI, grupa Danfoss.

DEVI, grupa Danfoss
fot. DEVI, grupa Danfoss

B.IQ – sensor dotykowy 3-krotny, z regulatorem temperatury, stal szlachetna. Cena: ok. 1.300 zł, Berker.

Berker sensor
fot. Berker

Simon 82 Nature – termostat cyfrowy podtrzymujący ustaloną temperaturę, ma możliwość programowania, np. automatycznych zmian o określonej porze. Cena: ok. 580 zł, Kontakt-Simon.

Kontakt-Simon
fot. Kontakt-Simon

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • kurkuma, 2011-02-15 13:59:17

    ekologicznym dodatkiem może być ogrzewanie podłogi za pomocą kominka który daje ciepło ("naturalne" oraz zagrzewa wodę do grzejników lub do ogrzewania podłogowego), jestem niestety w stanie z pamięci podać tylko jedną firmę bodajże z Krakowa która się tym zajmuje bodajże Makroterm

POLECAMY W SERWISACH