Grzejnik Nefertiti Initial. Fot. Atlantic Polska.

Zobacz galerię [7 zdjęć]

Grzejnik Nefertiti Initial. Fot. Atlantic Polska.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Atlantic
31 marz 2014 09:31

Co powinniśmy wiedzieć o suszarkach łazienkowych?

Ciepło, którego oczekujemy w łazience różni się od ciepła wymaganego w innych pomieszczeniach. W momencie kąpieli oczekiwana temperatura pomieszczenia to blisko 24ºC. Grzejnik łazienkowy powinien umożliwić szybki wzrost temperatury w pomieszczeniu, a także zapewnić podgrzane ręczniki dla całej rodziny.

Komfort w postaci ciepła, którego oczekujemy w łazience jest inny od tego, którego oczekujemy w pozostałych  pomieszczeniach mieszkalnych. Często zachodzi konieczność szybkiego jej ogrzania, wówczas gdy zamierzamy z niej skorzystać, gdy temperatura powietrza na zewnątrz spada  znacząco lub po prostu dlatego, że jesteśmy wrażliwi na zimno.  Czego więc oczekujemy, bądź moglibyśmy  oczekiwać w tej kwestii od pomieszczenia  jakim jest łazienka? W odpowiedzi na tak postawione pytanie nasi respondenci odpowiedzieli w następujący sposób:

  • "Podczas kąpieli, golenia lub zwykłej porannej toalety oczekuję komfortowej temperatury pomieszczenia." Najkorzystniejsza temperatura dla łazienki to 24°C, podczas gdy dla innych pomieszczeń kształtuje się ona w przedziale 16-21°C.
    "Chcę by wyższa temperatura w łazience była osiągana bardzo szybko, w dowolnym momencie." Urządzenie z zaawansowanym systemem sterowania lub wbudowanym wentylatorem  jest w stanie wykonać taką usługę.
    "Miło jest wziąć do ręki świeży i ciepły ręcznik". Ciepły i suchy ręcznik, to nie  tylko komfort użycia, to również gwarancja braku wilgoci w pomieszczeniu łazienki.
    "Chcę gwarancji ciepła, niezależnie od pory roku." Tylko suszarka elektryczna lub urządzenie wyposażone w grzałkę elektryczną daje taką możliwość.

Czym kierować się przy wyborze urządzenia?

Wybór najlepszego rozwiązania jest zawsze kwestią złożoną. W grę wchodzi wiele czynników, dlatego postaramy się Państwu doradzić przed podjęciem ostatecznej decyzji. W szerokiej gamie urządzeń naszej firmy znajdują Państwo różne technologie oraz rodzaje urządzeń. Będą to urządzenia typowo elektryczne, urządzenia wyposażone w niezależny i cichy wentylator oraz urządzenia z możliwością podłączenia do istniejącej instalacji centralnego ogrzewania.

Która technologia będzie dla mnie odpowiednia?

Aluminium - aluminiowy element grzewczy  gwarantuje szybie rozprowadzenie ciepła w pomieszczeniu poprzez promieniowanie cieplne zbliżone swym charakterem do promieniowania słonecznego.

Fluide - specjalny płyn przewodzący ciepło wypełniający wnętrze urządzenia, gwarantuje przyjemne i łagodne ciepło zbliżone charakterem do centralnego ogrzewania.

Szkło - szklany element grzewczy gwarantuje optymalny komfort pozwalając w tym samym czasie ogrzewać pomieszczenie i suszyć ręczniki

Ventilo - to zintegrowany z urządzeniem wentylator, bardzo łatwy w obsłudze. Uruchamia się go jednym ruchem poprzez wciśnięcie przycisku TURBO (lub BOOST) znajdującego się na termostacie urządzenia oraz wybranie czasu (¼, ½, 1, 2 godz.), w jakim dodatkowe ciepło ma być produkowane przez nasz wentylator. Po wykonaniu zadania termostat samoczynnie wyłączy pracę wentylatora powracając do normalnego cyklu pracy urządzenia. Jest w stanie podnieść temperaturę łazienki o 2-4°C dosłownie w kilka minut.

Filtr powietrza - dbamy o to, by łazienka była nie tylko ciepła, ale również wyjątkowo przytulna i czysta.  Wszystkie urządzenia z gamy MIXT oraz VENTILO posiadają seryjnie montowany siatkowy filtr powietrza. Wielokrotnego użytku fi ltr jest bardzo prosty w codziennej obsłudze (demontaż, okresowe czyszczenie). Nie wymaga też konieczności zdejmowania urządzenia ze ściany.

PASS Program - programowanie ma swoje zastosowanie również w łazience. Dostosuj temperaturę swojej łazienki do własnych upodobań. Urządzenia wyposażone w system PASS Program można podłączyć do istniejącej już sieci sterowania lub użyć programatora Chronopass, by sterować nimi w sposób zupełnie indywidualny i niezależny. Wystarczy odpowiednio zaprogramowany programator wsunąć jednym ruchem do interfejsu i jest po sprawie.

ASP system - system eliminujący zjawisko cyrkulacji kurzu w ogrzewanym pomieszczeniu oraz jego osiadanie w bezpośrednim otoczeniu urządzenia. Zalecany przez lekarzy jako system przeznaczony dla osób z problemami dróg oddechowych.

DUO system - gwarantuje jednoczesne i stabilne ogrzewanie łazienki oraz ręczników w tym samym czasie. Dzięki specyficznemu rozprowadzeniu ciepła poprzez boczne otwory wylotowe urządzenia, temperatura w łazience zostaje utrzymana na żądanym poziomie, nawet wówczas, gdy grzejnik  jest zakryty ręcznikami, które właśnie się suszą.

Funkcje TURBO oraz BOOST - pozwalają na jednorazowe i czasowe wykorzystanie pełnej mocy  suszarki łazienkowej, bez konieczności zmiany jej zaprogramowanych ustawień. Funkcję uruchamia się jednym ruchem poprzez wciśnięcie przycisku Turbo lub Boost znajdującego się bezpośrednio na termostacie urządzenia. W modelach wyposażonych w funkcję Turbo istnieje możliwość wyboru czasu (¼, ½, 1, 2 godz.), w jakim dodatkowe ciepło ma być produkowane z pełną mocą.

Grzejnik łazienkowy w wersji elektrycznej czy wodnej? Jaka jest różnica?

Grzejnik w wersji elektrycznej to urządzenie w pełni niezależne. Bez względu na porę roku mamy dodyspozycji komfort cieplny potrzebny nam w tak newralgicznym pomieszczeniu jakim jest łazienka czy kuchnia. Bardzo proste w montażu, eliminują konieczność rozprowadzania rur instalacji sanitarnej  w pomieszczeniu łazienki.Wystarczy zwykłe podłączenie elektryczne. W sposób szczególny przystosowane są do suszenia ręczników lub drobnej bielizny.

Grzejnik w wersji wodnej (MIXT) to urządzenie również niezależne, mogące funkcjonować praktycznie przez cały rok. W okresie zimowym suszarka podłączona jest do instalacji wodnej zasilanej kotłem c.o. lub innym urządzeniem grzewczym (kominek, pompa ciepła, etc. Latem, dzięki zainstalowanej w swym wnętrzu grzałce elektrycznej, może pracować w pełni niezależnie jako typowy grzejnik elektryczny zapewniając niezbędny komfort cieplny w dowolnym momencie.

Atlantic Polska Sp. z o.o.
ul. Płochocińska 99A
03-044 Warszawa
tel.+ 48 22 4875076
fax +48 22 6145700
www.atlantic-polska.pl

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH