• Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
15 lis 2011 11:53

Drabinka w podwójnej roli

Kto nie lubi po wyjściu z kąpieli otulić się ciepłym ręcznikiem? Dla tak przyjemnych doznań warto poświęcić nieco czasu i przejrzeć uważnie ofertę producentów grzejników łazienkowych.

Cordivari/A\'QUA Design
Cordivari/A\'QUA Design

Simple – grzejnik-suszarka (proj. Przemysław Jan Majchrzak); nowoczesny kształt, odważna kolorystyka; dedykowane wieszaki do zawieszenia ręcznika lub szlafroka pozwalają także na zabawę kolorem; cena: od ok. 492 zł, Terma Technologie.

' title=
fot. Terma Technologie

Grzejniki montowane na ścianie to najpopularniejszy sposób ogrzewania łazienki.

Alternatywą mogą być grzejniki kanałowe lub ogrzewanie podłogowe. Jednak lekkie, smukłe, niezajmujące przestrzeni użytkowej, a przy tym niezwykle dekoracyjne modele ścienne wybieramy najchętniej. Ich kształt, kolor, materiał można bez trudu dobrać do wystroju wnętrza, albo przeciwnie – dopasować oryginalny i charakterystyczny model, któremu pomieszczenie będzie zawdzięczać swój styl. Ale na tym nie koniec. Od grzejnika łazienkowego możemy wymagać znacznie więcej.

Odpowiedni model nie tylko ogrzeje i ozdobi łazienkę, ale będzie też funkcjonalną suszarką, wieszakiem albo oprawą dla lustra, dzięki praktycznym akcesoriom.

Wśród nich znajdziemy półki, wieszaki, relingi oraz haczyki. Na grzejniku możemy wieszać, stawiać i przechowywać drobiazgi albo... przeglądać się w lustrze wprawionym w grzejnik. Modele występujące w podwójnej roli - najczęściej pełnią dodatkowo funkcję suszarki albo wieszaka – to dobre rozwiązanie zarówno do dużych, jak i małych łazienek. Warto zatem wykorzystać ich powierzchnię i na relingach lub wieszakach suszyć ręczniki, myjki albo wieszać płaszcze kąpielowe – będą przyjemnie ciepłe, gdy włożymy je po zakończonej toalecie. Jeżeli mamy miejsce na duży model pionowy, umieszczony na nieznacznej wysokości od podłogi, warto wybrać grzejnik z lustrem, w którym przejrzymy się od stóp do głów (mają wysokość co najmniej 160 cm).

Natomiast w małej łazience mile widziane będą wszystkie rozwiązania typu dwa w jednym, pozwalające zaoszczędzić miejsce.

Zamiast stawianego na podłodze lub mocowanego na ścianie wieszaka na ręczniki możemy wybrać grzejnik z relingami, który z powodzeniem spełni obie funkcje. Na wieszakach i haczykach można umieścić kosmetyczkę lub wyposażone w zawieszki akcesoria kąpielowe (myjki, szczotki). Wśród oferowanych grzejników łazienkowych znajdziemy także modele dwuelementowe, zintegrowane z wykonanym z drewna regałem (np. na zapasowe ręczniki) albo wyposażone w półeczki, na których możemy przechowywać łazienkowe drobiazgi, a nawet grzejniki z oprawami LED, które zapewnią również oryginalne, wieczorno-nocne oświetlenie.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH