• Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja Łazienka.pl
14 kwi 2016 14:30

Jak dobrać grzejnik do łazienki? Porada eksperta

Grzejnik łazienkowy musi spełnić kilka określonych funkcji. Podstawową jest odpowiednie ogrzanie pomieszczenia. Równie istotna pozostaje możliwość suszenia na nim ręczników oraz bielizny.

Ważne są również względy estetyczne i dobra prezencja urządzenia. Jak zatem wybrać idealny model, który sprosta wszystkim tym wymogom? Podpowiada Michał Gołaś – ekspert z firmy Stelrad, renomowanego producenta grzejników.

Odporne na wilgoć

Łazienka jest pomieszczeniem, w którym bardzo często dochodzi do kondensacji pary wodnej. Korzystanie z wanny, prysznica czy umywalki powoduje, że powietrze staje się coraz bardziej wilgotne i skrapla się na ścianach, armaturze oraz grzejnikach.

Nieodpowiednio zabezpieczone metalowe elementy mogą zacząć korodować. Dlatego tak ważne jest, aby zwracać szczególną uwagę na materiał, z którego wykonany jest grzejnik oraz czy pozostaje on odporny na rdzę.

- Na rynku dostępne są grzejniki drabinkowe oraz panelowe. Oba te produkty wykonane są ze stali. Grzejniki panelowe dedykowane do łazienek muszą być galwanizowane. Warto zaznaczyć, że powłoki ochronne muszą być najwyższej jakości. Do zabezpieczenia stosowane są więc inne materiały niż te używane w grzejnikach przeznaczonych np. do pokoju. Niebagatelne znaczenie ma budowa grzejnika. Te tradycyjne, panelowe mają kompaktową konstrukcję, którą ciężko jest dokładnie zabezpieczyć we wszystkich miejscach. Szczególnie tyczy się to wnętrza grzejnika, do którego dostęp jest utrudniony. Z tego powodu wielu inwestorów decyduje się na grzejniki drabinkowe wykonane ze stalowych rurek. Pionowe kolektory połączone poziomymi rurkami są malowane lub lakierowane proszkowo, dzięki czemu są odporne na podwyższoną wilgotność. Istotną kwestią jest jednak jakość wykonania grzejników. Warto zetem zdecydować się na rozwiązanie renomowanego producenta, który udziela wieloletniej gwarancji – wyjaśnia Michał Gołaś z firmy Stelrad.

CAŁY ARTYKUŁ NA TEMAT DOBORU GRZEJNIKÓW DO ŁAZIENKI ZOBACZ TU

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • Anna, 2016-06-23 09:39:02

    Sama miałam spory problem z dobraniem grzejników w mieszkaniu i szukałam wszelkich porad w internecie.

POLECAMY W SERWISACH