Ogień jest widoczny w każdej części łazienki - dwustronny kominek Architektur-Kamin Tunnel 38/86 firmy Brunner. Fot. Brunner.

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Ogień jest widoczny w każdej części łazienki - dwustronny kominek Architektur-Kamin Tunnel 38/86 firmy Brunner. Fot. Brunner.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Małgorzata Nietupska
06 lis 2015 08:19

Kominek w łazience. 12 pomysłów na różny metraż

Kominek kojarzy się z ciepłem i przytulnością. Można go mieć nawet w łazience w bloku. Komina nie potrzebują np. biokominki, a też wspaniale grzeją i zdobią.

Gdy na kominku trzaska ogień, łazienka staje się azylem spokoju, w którym przyjemnie spędzać czas, np. na lekturze albo w kąpieli. Tradycyjny kominek – na drewno – musi być podłączony do komina. Ten wymóg nie jest potrzebny w przypadku kominków na prąd oraz biokominków. Te pierwszy wystarczy podłączyć do gniazdka elektrycznego. Te drugie zaś są zasilane biopaliwem, które spala się podobnie jak świeca.

Dlatego kominek to już nie tylko pomysł do dużych salonów kąpielowych, ale też małych łazienek. Ciekawe są np. biokominki wolno stojące. To modele, które można przenosić, np. do łazienki, salonu, na taras, sypialni – wszędzie tam, gdzie jest potrzebne ciepło ognia albo konieczność wyczarowania romantycznego nastroju.

W większym łazienkach oryginalnie się prezentują kominki dwu- i trzystronne. Można je zamontować np. w ściance działowej w łazience, wydzielając przy okazji strefy o różnym przeznaczeniu.

Bardzo efektownie prezentuje się kominek dwustronny zainstalowany w ścianie pomiędzy łazienką a sypialnią. Płonący w nim ogień jest widoczny w obu pomieszczeniach.

Kominek oraz wanna to duet idealny. Po pierwsze: w ten sposób eksponuje się strefę kąpielową i jej wyposażenie (czyli wannę, baterię, kąpielowe drobiazgi). Po drugie: kąpiel przy kominku nabiera rangi rytuału.

W zależności od uwarunkowań technicznych w łazience oraz preferencji można wybrać kominek na drewno, gaz, biopaliwo czy elektryczny. Czasami w łazienkach projektowane są jedynie atrapy kominków. Źródłem ognia są w nich świece.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH