• Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Justyna Majkowska
12 lut 2014 05:11

Ogrzewanie łazienki. Tanie i skuteczne rozwiązania

Prezentujemy kilka pomysłów, które pozwolą Ci ogrzać łazienkę i obniżyć koszty eksploatacji.

Poranne wstawanie, szczególnie w zimowe poranki, nie należy do najprzyjemniejszych. Wychłodzone pomieszczenie i podłoga mogą spotęgować nieprzyjemne doznania. Ogrzewanie domu systemem zintegrowanym, szczególnie w sezonie zimowym, nie jest najtańszym rozwiązaniem.

Lampy na podczerwień

To doskonałe rozwiązanie, stosunkowo łatwe do zainstalowania. Urządzenie wyglądem przypomina oświetlenie halogenowe. Można wybrać lampy 3 w 1, które oświetlają, ogrzewają i dodatkowo wentylują pomieszczenie. Uruchamiane są trójdziałowym  włącznikiem i powodują, że ciepło błyskawicznie się rozchodzi. Niezastąpione rozwiązanie w okresie, w którym centralne jest wyłączone, a chcemy dogrzać tylko jedno pomieszczenie. Bardzo  tanie w eksploatacji.

Lampa na podczerwień 3 w 1, oświetla, ogrzewa i wentyluje. Fot. Golights
Lampa na podczerwień 3 w 1, oświetla, ogrzewa i wentyluje. Fot. Golights

 

Tradycyjne grzejniki drabinkowe

Przeważnie składają się z pionowych kolektorów, połączonych poziomymi rurkami. Mogą służyć również jako suszarki do ręczników czy bielizny. Producenci oferują bogaty wybór kształtów, wzorów i kolorów. Przeważnie podłączane są do centralnego systemu ogrzewania. Warto wybrać model z dodatkową opcją zasilania energią elektryczną, by móc korzystać z ciepła także poza sezonem zimowym.

Fot. Aliexpress
Fot. Aliexpress

 

Ogrzewanie podłogowe

Może być elektryczne lub zasilane ogrzewaną wodą. Elementy systemu są stosunkowo niedrogie pod warunkiem, że montuje się je przed ułożeniem powierzchni wykańczającej podłogę. W innym przypadku musimy zrywać np. płytki ceramiczne, by rozprowadzić instalację. Pomieszczenie szybko się nagrzewa, zapewnia przyjemny komfort podczas chodzenia na boso.

Mata grzewcza, podłogowa. Fot. Tradewindsimports
Mata grzewcza, podłogowa. Fot. Tradewindsimports

 

Dodatkowe wskazówki

Pamiętaj, że nawet najlepszy system ogrzewania nie sprawdzi się w pełni, jeśli dobrze nie zaizolujesz pomieszczenia. Niepotrzebnie uciekające ciepłe powietrze uniemożliwi pełne ogrzanie wnętrza i narazi Cię na wysokie koszty eksploatacji. 

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • skamiel, 2015-08-10 21:54:25

    Pomyślałbym jeszcze o gazowych ogrzewaczach pomieszczeń (mora, atmos) - dla okazyjnego dogrzewania to może być inwestycja o najmniejszym nakładzie na start.

POLECAMY W SERWISACH