Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Lampa Talli. Fot. Astro Lighting/Aurora Technika Świetlna.

Lampa Talli. Fot. Astro Lighting/Aurora Technika Świetlna.
  • Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
  • 15 wrz 2016 13:48 (aktualizacja: 19 wrz 2016 10:14)

10 najlepszych sposobów na oświetlenie lustra w łazience

Ważna sprawa - jak doświetlić łazienkowe lustro? Chcemy żeby było i ładnie, ale przede wszystkim, żeby oświetlenie spełniało swoją funkcję, czyli świeciło jak należy. Zobaczcie kilka ciekawych pomysłów.

Jakie aspekty wziąć pod uwagę wybierając oświetlenie do łazienki? Właściwe światło to rzecz w tym pomieszczeniu kluczowa - pomaga przecież w codziennej pielęgnacji, ale i w sprzątaniu! Po pierwsze, musimy pamiętać, aby dobrać takie oświetlenie, które sprawi, że osoba stojąca przed lustrem będzie wyraźnie widzieć swoją twarz. Po drugie, należy zadbać o bezpieczeństwo - taką gwarancję dają nam artykuły z odpowiednią klasą szczelności wody. W przypadku aranżacji łazienki warto postawić na klasę IP 65. Cyfra 5, znajdująca się na końcu, informuje nas, iż oprawa jest odpowiednio zabezpieczona przed penetracją wody. 

W przypadku oświetlenia lustra powinniśmy zadbać, aby światło nie tworzyło cieni na twarzach przeglądających się oraz nie zmieniało ich koloru. Jeśli mamy do czynienia z lustrem o wąskiej powierzchni, dobrze sprawdzi się powieszenie dwóch kinkietów po jego obu stronach, najlepiej na wysokości oczu domowników. Oświetlenie można instalować także w samej płaszczyźnie lustra. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA