Lampa Talli. Fot. Astro Lighting/Aurora Technika Świetlna.

Zobacz galerię [10 zdjęć]

Lampa Talli. Fot. Astro Lighting/Aurora Technika Świetlna.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
15 wrz 2016 13:48

10 najlepszych sposobów na oświetlenie lustra w łazience

Ważna sprawa - jak doświetlić łazienkowe lustro? Chcemy żeby było i ładnie, ale przede wszystkim, żeby oświetlenie spełniało swoją funkcję, czyli świeciło jak należy. Zobaczcie kilka ciekawych pomysłów.

Jakie aspekty wziąć pod uwagę wybierając oświetlenie do łazienki? Właściwe światło to rzecz w tym pomieszczeniu kluczowa - pomaga przecież w codziennej pielęgnacji, ale i w sprzątaniu! Po pierwsze, musimy pamiętać, aby dobrać takie oświetlenie, które sprawi, że osoba stojąca przed lustrem będzie wyraźnie widzieć swoją twarz. Po drugie, należy zadbać o bezpieczeństwo - taką gwarancję dają nam artykuły z odpowiednią klasą szczelności wody. W przypadku aranżacji łazienki warto postawić na klasę IP 65. Cyfra 5, znajdująca się na końcu, informuje nas, iż oprawa jest odpowiednio zabezpieczona przed penetracją wody. 

W przypadku oświetlenia lustra powinniśmy zadbać, aby światło nie tworzyło cieni na twarzach przeglądających się oraz nie zmieniało ich koloru. Jeśli mamy do czynienia z lustrem o wąskiej powierzchni, dobrze sprawdzi się powieszenie dwóch kinkietów po jego obu stronach, najlepiej na wysokości oczu domowników. Oświetlenie można instalować także w samej płaszczyźnie lustra. 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH