Fot. Hosowo.

Zobacz galerię [15 zdjęć]

Fot. Hosowo.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Justyna Majkowska
28 sty 2014 05:01

16 pomysłów na oświetlenie lustra w łazience

Jak ważne jest oświetlenie w łazience, nie trzeba nikogo przekonywać. prezentujemy kilkanaście sposobów oświetlenia strefy umywalkowej.

Ile rodzajów opraw tyle możliwości oświetlenia lustra w łazience. Do wyboru mamy lampy dające światło rozproszone lub punktowe. Jeśli wolisz bardziej nastrojowe, wybierz oprawy tzw. świecowe, których moc jest niewielka, ale światło ciepłe i bardzo przyjemne. Przy żarówkach o dużej mocy i dużym kącie rozproszenia dobrze wykonasz toaletę poranną.

Pamiętaj, że bezpośrednie kierowanie oświetlenia na twarz może wywołać duży dyskomfort i po prostu oślepiać. Oświetlenie przy lustrze należy traktować jako dodatkowe. Nie warto rezygnować z głównego, gdyż może okazać się, że pomieszczenie będzie po prostu za ciemne. Tym bardziej w łazience pozbawionej okna.

WASZE KOMENTARZE (2)

DODAJ KOMENTARZ
  • Marko, 2015-09-11 23:16:01

    Jak mowa o oświetleniu w łazience, to warto zwrócić uwagę na samoczynne zapalanie i gaszenie światła w łazience czy też toalecie. Warto je stosować, bo do toalety czy łazienki chodzi się przynajmniej kilka razy dziennie. Niestety czujki ruchu nie zdają tu egzaminu, bo jak się przestajemy ruszać np siedząc na toalecie czy też wejdziemy do kabiny prysznicowej, to światło zaraz nam gaśnie. Proponuję zwrócić uwagę na wyłączniki światła oparte na liczeniu wchodzących do łazienki osób. Dzięki liczeniu osób wyłącznik dokładnie wie kiedy wychodzi ostatnia osoba i trzeba zgasić za nią światło. Nie trzeba się wówczas co chwilę sztucznie ruszać więc jest to bardzo wygodne. Takie wyłączniki można zobaczyć na U mnie sprawują się super.
  • andrio, 2015-01-23 01:28:01

    Wiadomo, że takie oświetlenie, to jest bardziej dodatkowe światło, które montuje się obok głównego. Ale jeśli już właśnie chcemy mieć dobre światło przy lustrze, to chyba jednak lepiej wybrać lustro podświetlane LED, podobne jak ma Soleda Mirror w ofercie. Wbudowane w nim źródło światła skierowane jest na osobę, która z lustra korzysta, więc jest to - przynajmniej moim zdaniem - najlepsza opcja. Lampy wieszane obok lustra nie zawsze dają nam możliwość takiego ustawienia światła. LEDY są energooszczędne, nie nagrzewają się, dają ładne, równomierne światło. Barwa światła LEDOWEGO jest przyjemna, zresztą do wyboru mamy ciepłą i zimną, także co kto lubi.

POLECAMY W SERWISACH