Fot. Koło

Zobacz galerię [3 zdjęć]

Fot. Koło
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
05 wrz 2016 09:50

Łazienka ze światłem dziennym

Łazienka z oknem to nowy trend, choć nie w każdej może się ono znaleźć. Jeśli jednak w Twojej łazience może pojawić się światło dzienne, to warto zdecydować się na takie rozwiązanie.

Łazienka z oknem to nowy trend, choć nie w każdej może się ono znaleźć. Jeśli jednak w Twojej łazience może pojawić się światło dzienne, to warto zdecydować się na takie rozwiązanie.

W niewielkim pomieszczeniu okno rozświetli oraz powiększy optycznie małą przestrzeń, natomiast w dużej łazience nada charakteru i stworzy kolejne możliwości aranżacji wnętrza.

Dzienny blask

Naturalne źródło światła w łazience jest niezwykle cenne. To słońce wyznacza rytm dnia, pobudza i dostarcza energii, więc jego promienie na łazienkowej posadzce i ścianach z pewnością pozytywnie wpłyną na Twoje samopoczucie. Niewątpliwie światło dzienne w łazience umila, ale także ułatwia codzienną toaletę.

W odpowiednio oświetlonym pomieszczeniu dużo łatwiej wykonać dobry makijaż lub zauważyć pewne niedoskonałości wymagające poprawek. Słoneczny blask w połączeniu z przemyślaną koncepcją oświetlenia w łazience powodują, że nie trzeba bać się zastosowania w wystroju wnętrza jasnej palety barw w podobnych odcieniach. Światło dzienne podkreśla także piękno ceramiki czy eleganckich mebli łazienkowych.

Powiew świeżości

W pomieszczeniu, jakim jest łazienka, bardzo ważna jest cyrkulacja powietrza. W zachowaniu odpowiedniej wentylacji z pewnością pomoże okno. Unosząca się para wodna, zaparowane lustro i nadmierna wilgoć po kąpieli, nie będę Ci straszne, jeśli uchylisz okno i wpuścisz do pomieszczenia świeże powietrze. Swobodny przepływ powietrza w łazience z pewnością wpłynie na komfort jej użytkowania.

Relaks z widokiem

Po całym dniu zasługujesz na chwilę oddechu! By się zrelaksować najlepsza jest długa, gorącą kąpiel w przestronnej wannie. Jeśli masz w łazience okno, nie zamykaj oczu, tylko podziwiaj widok po drugiej stronie. Okno znajdujące się blisko komfortowej wanny pozwoli Ci też stworzyć niezapomniany nastrój.

Magia blasku zapalonych, zapachowych świec odbitych w szybie sprawi, że odpoczną nie tylko wszystkie zmysły, ale także ciało. Tak usytuowane okno jest cennym źródłem światła w dzień i znakomitym elementem budującym nastrój także po zachodzie słońca.

 

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH