W łazience utrzymanej w stylu glamour po obu stronach lustra, na wysokości około 160 cm, umieszczono dekoracyjne kinkiety.  Łączą estetykę i funkcjonalność. Projekt: Joanna Nawrocka. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [15 zdjęć]

W łazience utrzymanej w stylu glamour po obu stronach lustra, na wysokości około 160 cm, umieszczono dekoracyjne kinkiety. Łączą estetykę i funkcjonalność. Projekt: Joanna Nawrocka. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Elżbieta Ławreniuk
08 kwi 2015 10:51

Lustro w łazience. Tak możesz je oświetlić

Lustro to niezbędne wyposażenie każdej łazienki. Aby korzystanie z niego było komfortowe powinniśmy je odpowiednio oświetlić.

Wiele łazienek, zwłaszcza w blokach, pozbawionych jest dostępu naturalnego światła. W takich pomieszczeniach kwestia oświetlenia jest bardzo istotna i powinniśmy ją dobrze przemyśleć. W łazience poza oświetleniem ogólnym warto umieścić dodatkowe światło również nad lustrem. Ułatwi nam to codziennie wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych.

Lustro możemy oświetlić umieszczając tylko jedną, większą lampę na środku. Innym rozwiązaniem jest instalacja kilku opraw. Jeśli zdecydujemy się na drugie rozwiązaniem lampy powinniśmy umieścić w jednakowych odstępach. Kolejny pomysł to symetryczne umieszczenie dwóch lamp po obu stronach lustra. Wybierając tą opcję pamiętajmy, że lampy najlepiej umieścić na wysokości oczu - około 160 cm od podłogi. Dobrze sprawdzą się kinkiety z zamkniętymi kloszami.

Możemy też zdecydować się na zakup lustra z gotowym oświetleniem. Dużą popularnością cieszą się tak zwane lustra LED. Pamiętajmy też, że cała powierzchnia nad strefa umywalkową powinna zostać oświetlona równomiernie.

Przy wyborze konkretnych opraw powinniśmy zwrócić uwagę na materiał, z jakiego zostały wykonane lampy. Oświetlenie umieszczone obok lustra powinno dawać ciepłe, rozproszone światło, które nie będzie nas razić. 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH