System do montowania oświetlenia na lustrze.

Zobacz galerię [12 zdjęć]

System do montowania oświetlenia na lustrze.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Aurora Technika Świetlna
18 kwi 2014 13:02

Najnowsze trendy w oświetleniu łazienkowym

Łazienka musi być dobrze doświetlona. To jeden z ważniejszych elementów, o którym trzeba pamiętać planując aranżację przestrzeni. Zobaczcie propozycje, łączące funkcjonalność, dobry design i najnowsze trendy.

System do montowania oświetlenia na lustrze

Zgodnie z najnowszymi trendami łazienkowego dizajnu wielu projektantów proponuje montowanie oświetlenia bezpośrednio na tafli lustra. Uzyskuje się w ten sposób ciekawy efekt wizualny. Lampa wraz z lustrem tworzą jedność, a światło rozchodzi się bardziej równomiernie i intensywniej niż w rozwiązaniu konwencjonalnym.

Angielska firma Astro Lighting stworzyła dwa systemy umożliwiające zrealizowanie takiego połączenia. Pierwszy z nich służy do montażu klasycznych kinkietów, takich jak: Roma, Arezzo, Tube. Drugi zaś umożliwia montowanie długich opraw z serii Tallin, Palermo i Romano, Mashiko, Monza, Bergamo oraz Belgravia.

System uszczelniający

Połączenie łazienki z sypialnią to bardzo modny trend aranżacyjny, który w ostatnim czasie cieszy się dużą popularnością. Zaletą tego rozwiązania jest niewątpliwa funkcjonalność i wygoda. Poza tym usytuowanie łazienki przy sypialni pozwala zaoszczędzić metraż w naszym mieszkaniu. Aby zachować spójność aranżacji, warto pomyśleć o umieszczeniu w łazience i w sypialni identycznych rozwiązań oświetleniowych.

Do oświetlenia sypialni najczęściej stosowane są kinkiety, które pozwalają nam stworzyć intymny i nastrojowy klimat. Dla osób, które chcą w łazience zamontować kinkiety takie same jak w sypialni, firma Astro Lighting stworzyła zestaw uszczelniający, który zmienia szczelność oprawy z IP20 na IP44. Zastosowanie systemu uszczelniającego sprawia, że oprawy wytrzymują typowy dla łazienek poziom wilgoci i można je montować w dowolnym miejscu w łazience, za wyjątkiem miejsc typu kabina prysznicowa, gdzie zalecamy produkty o wyższym poziomie ochrony – IP65.

Nowoczesne lampy z kryształkami

W ostatnim czasie jednym z modniejszych trendów oświetlenia wnętrz stały się lampy kryształowe. Ich popularność wynika głównie z faktu, iż stanowią one ozdobę wnętrza zarówno przed, jak i po włączeniu. Dzięki załamaniu i rozproszeniu światła przez kryształki powstają ciekawe efekty. Firma Astro Lighting posiada w swojej ofercie dwie kryształowe lampy (Asini i Evros) nadające się do zastosowania w łazience ze względu na posiadaną klasę szczelności IP44.

Lampy łazienkowe w kolorze złota i srebra

Jednym z pomysłów na luksusowe wykończenia wnętrza łazienki może być wprowadzenie do niej elementów w kolorze złota i srebra. Taką propozycję przedstawia marka Aurora, która w swojej ofercie prezentuje nowoczesne i klasyczne oprawy świetlne wykonane właśnie w tych kolorach. Monochromatyczne i ponadczasowe barwy idealnie dopasują się do każdego wystroju wnosząc powiew elegancji.

Do wyboru mamy kinkiety, plafony oraz oprawy nad lustro. Wszystko dobrej jakości i oczywiście posiadające klasę szczelności IP44, dzięki czemu idealnie sprawdzą się w nawet najbardziej wymagających pomieszczeniach.

AURORA TECHNIKA ŚWIETLNA

ul. Zegrzyńska 20A

05-110 Jabłonna

tel.: (22) 872 55 10

fax: (22) 872 16 34

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH