Fot. Skroutzondeck.

Zobacz galerię [27 zdjęć]

Fot. Skroutzondeck.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Justyna Majkowska
05 marz 2014 05:13

Okno w łazience. Zasłaniać czy nie?

Światło dzienne jest najbardziej sprzyjające człowiekowi. Jednak w łazience potrzebujemy odrobinę intymności dlatego stajemy przed dylematem jak zasłonić okno, by było ładnie i praktycznie?

Wszystko zależy od rozmieszczenia okna, jego wielkości i wysokości, na jakiej zostało zamontowane. Jeśli budujemy dom od podstaw lub decydujemy się na wymianę stolarki, możemy od razu wybrać mleczną szybę, która umożliwi wpadanie światła, a jednocześnie będzie skutecznie zasłaniała wnętrze. Minusem takiego rozwiązania jest to, że sami też nie będziemy mogli obserwować świata zewnętrznego, bez uchylenia okna. 

Jeżeli nasz dom ulokowany jest w wystarczającej odległości od innych zabudowań, możemy śmiało pozostawić czyste szyby i w ten sposób cieszyć się widokami podczas relaksującej kąpieli. W innym wypadku musimy zdecydować się na rozwiązania umożliwiające zasłonięcie okna.

Do wyboru mamy np. rolety kasetkowe, rzymskie, żaluzje, pliski, zasłony, firany. Wszystkie dostępne w szerokiej palecie wzorów, kolorów i tkanin oraz o różnym systemie montażowym. Mogą być odsłaniane do góry, do dołu lub w obydwu kierunkach. Występują żaluzje pionowe, poziome, mogą być wmontowane w światło okna lub na jego ramach. 

Popularne są również pustaki szklane lub witraże, które skutecznie zasłaniają i często montowane są tam, gdzie ciężko o zachowanie przepisowej odległości budynków względem siebie lub ogrodzenia. 

WASZE KOMENTARZE (2)

DODAJ KOMENTARZ
  • IrminaBednarczyk, 2014-12-15 12:57:22

    To prawda jest era podglądaczy i trzeba czymś okno zasłonić :) Ja mam witraż naklejony, to taka folia na wymiar z gotowym wzorem.
  • gość, 2014-03-10 10:17:54

    era podglądaczy ;)

POLECAMY W SERWISACH