Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Fot. Skroutzondeck.

Fot. Skroutzondeck.
  • Autor: Justyna Majkowska
  • 05 marz 2014 05:13

Okno w łazience. Zasłaniać czy nie?

Światło dzienne jest najbardziej sprzyjające człowiekowi. Jednak w łazience potrzebujemy odrobinę intymności dlatego stajemy przed dylematem jak zasłonić okno, by było ładnie i praktycznie?

Wszystko zależy od rozmieszczenia okna, jego wielkości i wysokości, na jakiej zostało zamontowane. Jeśli budujemy dom od podstaw lub decydujemy się na wymianę stolarki, możemy od razu wybrać mleczną szybę, która umożliwi wpadanie światła, a jednocześnie będzie skutecznie zasłaniała wnętrze. Minusem takiego rozwiązania jest to, że sami też nie będziemy mogli obserwować świata zewnętrznego, bez uchylenia okna. 

Jeżeli nasz dom ulokowany jest w wystarczającej odległości od innych zabudowań, możemy śmiało pozostawić czyste szyby i w ten sposób cieszyć się widokami podczas relaksującej kąpieli. W innym wypadku musimy zdecydować się na rozwiązania umożliwiające zasłonięcie okna.

Do wyboru mamy np. rolety kasetkowe, rzymskie, żaluzje, pliski, zasłony, firany. Wszystkie dostępne w szerokiej palecie wzorów, kolorów i tkanin oraz o różnym systemie montażowym. Mogą być odsłaniane do góry, do dołu lub w obydwu kierunkach. Występują żaluzje pionowe, poziome, mogą być wmontowane w światło okna lub na jego ramach. 

Popularne są również pustaki szklane lub witraże, które skutecznie zasłaniają i często montowane są tam, gdzie ciężko o zachowanie przepisowej odległości budynków względem siebie lub ogrodzenia. 

WASZE KOMENTARZE (2) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA