Oświetlenie odgrywa we wnętrzu ogromną rolę. Dlatego warto by było dostosowane do funkcji danego pomieszczenia i naszych potrzeb, ale też pełniło rolę dekoracji. Fot. Aurora Technika Świetlna.

Zobacz galerię [36 zdjęć]

Oświetlenie odgrywa we wnętrzu ogromną rolę. Dlatego warto by było dostosowane do funkcji danego pomieszczenia i naszych potrzeb, ale też pełniło rolę dekoracji. Fot. Aurora Technika Świetlna.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Aurora Technika Świetlna
15 paź 2014 10:46

Oświetlenie łazienki. Zobaczcie modne i ciekawe pomysły

Lampy wiszące, kinkiety, w kolorze srebra czy z kryształkami. Pomysłów na oświetlenie łazienki jest bardzo wiele. Zobaczcie nasze propozycje, w których funkcjonalność łączy się z ciekawym designem i najnowszymi trendami.

Oświetlenie na lustrze- praktyczne i ciekawe

Zgodnie z najnowszymi trendami łazienkowego dizajnu wielu projektantów proponuje montowanie oświetlenia bezpośrednio na tafli lustra. Uzyskuje się w ten sposób ciekawy efekt wizualny. Lampa wraz z lustrem tworzą jedność, a światło rozchodzi się bardziej równomiernie i intensywniej niż w rozwiązaniu konwencjonalnym.

Angielska firma Astro Lighting stworzyła dwa systemy umożliwiające zrealizowanie takiego połączenia. Pierwszy z nich służy do montażu klasycznych kinkietów, takich jak: Roma, Arezzo, Tube. Drugi zaś umożliwia montowanie długich opraw z serii Tallin, Palermo i Romano, Mashiko, Monza, Bergamo oraz Belgravia.

Łazienka przy sypialni - modne rozwiązanie

Połączenie łazienki z sypialnią to bardzo modny trend aranżacyjny, który w ostatnim czasie cieszy się dużą popularnością. Zaletą tego rozwiązania jest niewątpliwa funkcjonalność i wygoda. Poza tym usytuowanie łazienki przy sypialni pozwala zaoszczędzić metraż w naszym mieszkaniu. Aby zachować spójność aranżacji, warto pomyśleć o umieszczeniu w łazience i w sypialni identycznych rozwiązań oświetleniowych.

Do oświetlenia sypialni najczęściej stosowane są kinkiety, które pozwalają nam stworzyć intymny i nastrojowy klimat. Dla osób, które chcą w łazience zamontować kinkiety takie same jak w sypialni, firma Astro Lighting stworzyła zestaw uszczelniający, który zmienia szczelność oprawy z IP20 na IP44. Zastosowanie systemu uszczelniającego sprawia, że oprawy wytrzymują typowy dla łazienek poziom wilgoci i można je montować w dowolnym miejscu w łazience, za wyjątkiem miejsc typu kabina prysznicowa, gdzie zalecamy produkty o wyższym poziomie ochrony – IP65.

Lampy kryształowe - piękne i ozdobne

W ostatnim czasie jednym z modniejszych trendów oświetlenia wnętrz stały się lampy kryształowe. Ich popularność wynika głównie z faktu, iż stanowią one ozdobę wnętrza zarówno przed, jak i po włączeniu. Dzięki załamaniu i rozproszeniu światła przez kryształki powstają ciekawe efekty. Firma Astro Lighting posiada w swojej ofercie dwie kryształowe lampy (Asini i Evros) nadające się do zastosowania w łazience ze względu na posiadaną klasę szczelności IP44.

Lampy w kolorze złota i srebra - stylowa ozdoba

Jednym z pomysłów na luksusowe wykończenia wnętrza łazienki może być wprowadzenie do niej elementów w kolorze złota i srebra. Taką propozycję przedstawia marka Aurora, która w swojej ofercie prezentuje nowoczesne i klasyczne oprawy świetlne wykonane właśnie w tych kolorach. Monochromatyczne i ponadczasowe barwy idealnie dopasują się do każdego wystroju wnosząc powiew elegancji.

Do wyboru mamy kinkiety, plafony oraz oprawy nad lustro. Wszystko dobrej jakości i oczywiście posiadające klasę szczelności IP44, dzięki czemu idealnie sprawdzą się w nawet najbardziej wymagających pomieszczeniach.

AURORA TECHNIKA ŚWIETLNA

Izbica, ul. Leszczowa 3

05-140 Serock

tel.: (22) 872 55 10

tel. kom. 509 429 996

email: aurorats@aurorats.pl

www.aurorats.pl

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH