Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Fot. Le-compas.

Fot. Le-compas.
  • Autor: Justyna Majkowska
  • 11 kwi 2014 05:42 (aktualizacja: 11 kwi 2014 07:52)

Oświetlenie LED w łazience. Najciekawsze rozwiązania

Oświetlenie LED jest niezwykle energooszczędnym rozwiązaniem dla twojego domu. To nie tylko żarówki diodowe, taśmy i profile aluminiowe. Nowoczesne rozwiązania dają możliwość podświetlenia również luster, szklanych półek, a nawet armatury sanitarnej.

Oświetlenie LED pozwala na wieloletnią oszczędność. Ma szerokie zastosowanie zarówno w pomieszczeniach jak i na zewnątrz budynku. Chętnie wykorzystywane jest do podświetlenia sufitów podwieszanych, stopni, szafek a nawet ceramiki i armatury sanitarnej.

LED posiada funkcję nie tylko dekoracyjną, ale i praktyczną. Lustra wyposażone w diody świetnie nadają się nie tylko do mieszkań, ale i salonów kosmetycznych. Pobierają zaledwie 3W i nie emitują ciepła, co zwiększa komfort np. przy wykonywaniu makijażu. Dodatkowo możesz zamontować półeczki szklane wyposażone w oświetlenie jednokolorowe lub wielokolorowe RGB sterowane przy użyciu pilota. Występują z podświetlaniem krawędziowym lub świecącym całą powierzchnią.

Dekoracja i funkcjonalność

Najbardziej popularnym zastosowaniem taśm oraz żarówek LED jest oświetlenie sufitów podwieszanych. Często oba rozwiązania są łączone w jednej przestrzeni. Żarówki zapewniają dostateczną jasność pomieszczenia, natomiast taśmy stają się wyjątkową dekoracją dodającą wnętrzu nutkę luksusu. Taśmy dobrze wkomponowują się również w podłogę lub jako akcent ozdobny podstawy wanny. Natomiast producenci armatury poszli o krok dalej i wypuścili na rynek kolekcje baterii z LEDami oświetlającymi wypływający strumień wody.

Ciekawostką wyposażenia do łazienki, chociaż nie tylko, jest pojawienie się na rynku luster 3D. Specjalna konstrukcja sprawia, że daje wrażenie nieskończoności. Znakomicie się sprawdzi również jako zwykłe lusterko, gdyż po wyłączeniu diod uzyskujesz płaskie zwierciadło. Lustro może być wykonane na zamówienie, w dowolnym wymiarze.

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA