Oświetlenie w łazience. Projekt: Dominik Respondek. Fot. Bartosz Jarosz

Zobacz galerię [13 zdjęć]

Oświetlenie w łazience. Projekt: Dominik Respondek. Fot. Bartosz Jarosz
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
13 lis 2017 13:34

Oświetlenie w łazience - zobacz ciekawe projekty

Jakie oświetlenie do łazienki wybrać? Dyskretnie schowane czy raczej dekoracyjne? W naszej galerii znajdziecie kilka ciekawych rozwiązań.

Oświetlenie pełni w łazience niezwykle istotną rolę. Tym bardziej, że łazienka to pomieszczenie, w którym najczęściej nie ma dostępu do naturalnego źródła światła. A prawidłowo dobrane i rozmieszczone oświetlanie ułatwi nam wykonywanie codziennych czynności czy zabiegów pielęgnacyjnych. 

Planując oświetlenie w łazience powinniśmy dopasować je do naszych potrzeb oraz metrażu wnętrza. Jeśli chcemy mieć kilka źródeł światła, już na etapie projektu warto zadbać o to, aby były one umieszczone na oddzielnych obwodach, zapalane niezależnie od siebie.

Oświetlenie łazienki powinniśmy zacząć od wyboru formy i rodzaju światła ogólnego. W mniejszych pomieszczeniach możemy zastosować jedną lampę umieszczoną centralnie, dobrze sprawdzą się także oprawy punktowe wpuszczane w podwieszany sufit. Wybierając oprawy pamiętajmy, żeby kupować te, które są wodoszczelne - przeznaczone do stosowania w pomieszczeniach narażonych na działanie wilgoci.

Ważnym elementem w każdej łazience jest równomierne oświetlenie lustra. Jeśli chcemy dodać eleganckiego charakteru naszemu wnętrzu możemy umieścić nad lustrem ozdobne lampy. Tym prostym sposobem podkreślimy strefę umywalkową, a całości nadamy stylowy element. W łazience warto także zadbać o dodatkowe, dekoracyjne oświetlenie. 

Łazienki coraz częściej stają się miejscem odpoczynku i relaksu, przestronnymi salonami kąpielowymi. Do takich wnętrz warto wprowadzić delikatne, rozproszone oświetlenie, które pomoże zbudować odpowiednią atmosferę. Dobrze sprawdzą się taśmy LED. 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH