Nad strefą umywalkową umieszczono dwa 
ozdobne kinkiety. Dzięki zamontowaniu na 
lustrze uzyskano ciekawy efekt, który optycznie 
powiększa niewielkie wnętrze. Projekt: Małgorzata 
Galewska. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [14 zdjęć]

Nad strefą umywalkową umieszczono dwa ozdobne kinkiety. Dzięki zamontowaniu na lustrze uzyskano ciekawy efekt, który optycznie powiększa niewielkie wnętrze. Projekt: Małgorzata Galewska. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Elżbieta Ławreniuk
09 cze 2015 10:44

Oświetlenie w łazience. Zobacz propozycje projektantów

Łazienka jest miejscem, w którym szczególnie powinniśmy zadbać o prawidłowe oświetlenie. W naszym przeglądzie znajdziecie pomysły architektów na oświetlenie właśnie łazienki.

Dobrze zaplanowane oświetlenie w każdym wnętrzu odgrywa ważną rolę. W łazience, pomieszczeniu, w którym zazwyczaj nie ma dostępu do naturalnego źródła światła, jest ono szczególnie istotne. Bo prawidłowo rozmieszczone ułatwia wykonywanie codziennych czynności czy to zabiegów pielęgnacyjnych, czy makijażu. Jednym słowem zapewnia - wygodę i komfort.

Planując oświetlenie w łazience powinniśmy dopasować je do naszych potrzeb oraz metrażu wnętrza. Jeśli chcemy mieć kilka źródeł światła, już na etapie projektu warto zadbać o to, aby były one umieszczone na oddzielnych obwodach, zapalane niezależnie od siebie.

Oświetlenie łazienki powinniśmy zacząć od wyboru formy i rodzaju światła ogólnego. W mniejszych pomieszczeniach możemy zastosować jedną lampę umieszczoną centralnie, dobrze sprawdzą się także oprawy punktowe wpuszczane w podwieszany sufit. Wybierając oprawy pamiętajmy, żeby kupować te, które są wodoszczelne - przeznaczone do stosowania w pomieszczeniach narażonych na działanie wilgoci.

Ważnym elementem w każdej łazience jest równomierne oświetlenie lustra. Jeśli chcemy dodać eleganckiego charakteru naszemu wnętrzu możemy umieścić nad lustrem ozdobne lampy. Tym prostym sposobem podkreślimy strefę umywalkową, a całości nadamy stylowy element. W łazience warto także zadbać o dodatkowe, dekoracyjne oświetlenie. Ciekawym pomysłem jest umieszczenie oświetlenia w suficie podwieszanym.

Łazienki coraz częściej stają się miejscem odpoczynku i relaksu, przestronnymi salonami kąpielowymi. Do takich wnętrz warto wprowadzić delikatne, rozproszone oświetlenie, które pomoże zbudować odpowiednią atmosferę. Dobrze sprawdzą się taśmy LED. Z ich pomocą oświetlimy wybrane elementy lub większe płaszczyzny ścian czy sufitów.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • ellaella, 2016-01-19 14:11:52

    Nie wszystkie propozycje trafiły w mój gust.

POLECAMY W SERWISACH