Zobacz galerię [11 zdjęć]

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Małgorzata Nietupska
16 lut 2016 08:23

Wanna podświetlana – tak optycznie powiększysz łazienkę

Wykonanie podświetlenia wanny nie jest ani trudne, ani kosztowne. Lampki to diody LED, które zużywają bardzo mało prądu. Mogą mieć różną barwę światła.

Wanna z podświetleniem to pomysł do wszystkich łazienek bez względu na ich metraż. Światło sprawia, że wanna zdaje się unosić nad podłogą. Podczas kąpieli ma się uczucie unoszenia w powietrzu.

Zyskuje także łazienka. Pomieszczenie z takim oświetleniem zawsze sprawia wrażenie jaśniejszego oraz większego. Jest również bardziej szykowne.

Zwykle pod wanną instaluje się diody LED: lampki lub taśmy. Znikomy jest koszt zużycia energii elektrycznej. Zwykle to zaledwie 1-3 W. Kolor światła można dopasować do upodobań. Jedni wolą światło białe ciepłe, inni – zimne. Ciekawa opcją jest oświetlenie kolorowe, np. zielone sprzyja wypoczynkowi, a fioletowe uspokaja. Kolor światła można też dopasować do stylu łazienki.

Jeśli podświetlenie wanny ma optycznie powiększać łazienkę, włącznik oświetlenia może być skonfigurowany z włącznikiem przy drzwiach wejściowych. Włącznik można także zainstalować w pobliżu wanny.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH