Aranżacja łazienki z wykorzystaniem listew ściennych. Fot. Tubądzin, marka Monolith

Zobacz galerię [3 zdjęć]

Aranżacja łazienki z wykorzystaniem listew ściennych. Fot. Tubądzin, marka Monolith
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
07 marz 2018 13:16

Aranżacja łazienki: pomysły na zastosowanie listwy ściennej

Aranżując wnętrza mieszkań chętnie wybieramy płytki o modnych wzorach, które występują w coraz  większych formatach. Gresy o stonowanej kolorystyce, jak te nawiązujące do kamienia czy betonu, z powodzeniem możemy uzupełniać dekorami ściennymi czy listwami.

Często choćby niewielka cecha wyglądu, jak pieprzyk na policzku Marilyn Monroe, buduje rozpoznawalność i przyciąga wzrok. Podobnie jest w przypadku aranżacji wnętrz. Wybierając płyty ceramiczne powinniśmy zwrócić uwagę również na elementy wzbogacające kolekcje tj. listwy ścienne.

Mogą one kontrastować z płytkami lub stanowić ich uzupełnienie. Propozycje zastosowania listew z wielkoformatowymi gresami z kolekcji Aulla oraz Massa prezentuje Ceramika Tubądzin.

Dobre odcięcie

Kolekcja Massa powstała w wyniku inspiracji piaskowcem. Beżowa skała, wydobywana we Włoszech, odwzorowana na płytach, doskonale współgra z całą gamą różnorodnych akcentów wizualnych. W tym przypadku znajdująca się w kolekcji matowa listwa ścienna Massa (wymiar 59,8 x 6,3 cm) zaaranżowana nad płytami z tej kolekcji w rozmiarze 120 x 60 cm świetnie „odcięła” różne formy aranżacji ściany. Nad klasyczną listwą znajdziemy szaro-białe tapetowe pasy o nowoczesnym charakterze. Całość została dopełniona kolorowymi ceramicznymi wazami.

Pełna dowolność

Nieszablonowy pomysł na wykorzystanie listwy ściennej Steel 22 w rozmiarze 119,8 x 5,5 cm został przedstawiony w aranżacji kolekcji Aulla. Lustrzana powierzchnia listwy doskonale przełamuje grafitowe płyty w rozmiarze 120 x 120 cm ożywiając wnętrze. Kreatywne, nierównomierne rozmieszczenie pasów w stalowym kolorze stworzyło oryginalny efekt gry światła i cienia.

Zobacz także: Jasne płytki do łazienki. To jest modne w 2018 roku

Aranżacje przedstawione przez Ceramikę Tubądzin udowadniają, że niewielki detal może mieć ogromne znaczenie. Przy pomocy listwy ściennej można stworzyć zarówno klasyczne wnętrze, jak i to nieco bardziej zadziorne.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH