Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Bardzo ciekawy trójwymiarowy wzór mają na powierzchni płytki z kolekcji Slide Aparici. Fantazyjne koła efektownie prezentują się na beżowym tle oraz w zestawieniu z płytkami bazowymi o lekko przecieranej powierzchni. Fot. Aparici.

Bardzo ciekawy trójwymiarowy wzór mają na powierzchni płytki z kolekcji Slide Aparici. Fantazyjne koła efektownie prezentują się na beżowym tle oraz w zestawieniu z płytkami bazowymi o lekko przecieranej powierzchni. Fot. Aparici.
  • Autor: Anna Usakiewicz
  • 30 paź 2014 11:46

Beżowa łazienka: 15 kolekcji płytek ceramicznych

Beżowe płytki ceramiczne to materiał, który gwarantuje łazience modny, estetyczny wygląd oraz pogodny klimat. Dlatego wybieramy je najczęściej.

Monokolory, płytki o wzorze imitującym kamień, strukturalne dekory przypominające kamienną mozaikę lub fantazyjne, zapewniające wrażenie trójwymiarowości. To tylko niektóre rodzaje płytek ceramicznych w kolorze beżowym. Kolorze, który do łazienki wybieram najchętniej. Chociaż z pozoru mogłoby się wydawać, że ta popularna barwa może być już niemodna i nieco nudna, to nic bardziej błędnego. Producenci prześcigają się w coraz to nowych rozmiarach, formatach, sposobach wykończenia powierzchni, tak aby uatrakcyjnić ceramiczny materiał w tym popularnym kolorze.

Bez wątpienia najchętniej wybieramy imitacje kamienia. I nie tylko muszą to być kafle przypominające do złudzenia klasyczny marmur z charakterystycznym wzorem żyłek. To także płytki ceramiczne i gresowe, których powierzchnia przypomina surowy, ciosany kamień. Albo o szczotkowanej, szorstkiej powierzchni. Beż dobrze prezentuje się w każdym wydaniu.

Ciekawa grupę asortymentową stanowią płytki o wyraźnej i także wyczuwalnej fakturze. Może to być szorstka powierzchnia przypominającą kamień, ale także odwzorowująca kamienną mozaikę. Nowością są płytki o powierzchni w heksagonalny wzorów przypominający plaster miodu.  

Jednak największe bodaj wrażeni robią płytki o trójwymiarowej powierzchni, które nie potrzebują żadnych dekorów, aby ozdobić łazienkę, a ścianom zapewniają efekt 3D.

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA