Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

  • Autor: Małgorzata Nietupska
  • 01 marz 2016 08:19 (aktualizacja: 01 marz 2016 10:11)

Beżowe płytki – 10 pomysłów do małej łazienki

Mały metraż łazienki wymaga specjalnych rozwiązań. Odpowiednim doborem płytek ceramicznych można sprawić, że pomieszczenie wyda się większe, jaśniejsze i bardziej przytulne.

Beż to kolor uniwersalny i ponadczasowy. Dlatego jest tak chętnie wybierany. Do małych łazienek najbardziej są polecane płytki ceramiczne w jasnych, kremowych odcieniach. Może je łączyć z innych kolorami, jak biel, brąz, czerń.

Do beżowego koloru pasują także wzorzyste dekoracje, np. w kwiaty. To także pomysł na wprowadzenie do łazienki bardziej wyrazistych, kolorowych elemeentów.

Wbrew pozorom do niewielkiej łazienki nie trzeba wybierać małych płytek ceramicznych. Trzeba jednak zwrócić uwagę na fugi. Najlepsze są tzw. płytki bezfugowe lub z fugami wąskimi, jak najmniej widocznymi. Idealnie jest, gdy kolor jest identyczny jak płytek ceramicznych. Kolorowa kratka fug sprawia bowiem, że łazienka wydaje się mniejsza, niż jest w rzeczywistości.

Jaka podłoga? Modnie jest ułożyć płytki ceramiczne w tym samym odcieniu beżu (ale mogą być w innych formach niż na ścianach). Posadzka może być także np. biała albo brązowa lub o kilka tonów ciemniejsza niż ściany.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA