Cieniowane płytki
ceramiczne z
kolekcji Onix marki
Tecniceramica
dostępne są w dwóch
różnych formatach w
pięknych beżowych
kolorach. Fot.
Tecniceramica.

Zobacz galerię [16 zdjęć]

Cieniowane płytki ceramiczne z kolekcji Onix marki Tecniceramica dostępne są w dwóch różnych formatach w pięknych beżowych kolorach. Fot. Tecniceramica.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Tatur
01 sie 2014 08:43

Beżowe płytki do łazienek. Ciekawe pomysły na ścianę

Neutralne beże na ścianach w łazience to nie tylko sposób na stworzenie uniwersalnego wnętrza o ponadczasowym charakterze. To także doskonałe tło dające możliwość prawdziwego rozwinięcia skrzydeł.

Neutralne beże na ścianach w łazience to nie tylko sposób na stworzenie uniwersalnego wnętrza o ponadczasowym charakterze. To także doskonałe tło dające możliwość prawdziwego rozwinięcia skrzydeł.

Beżowe ściany we wnętrzu

Beże we wnętrzach zazwyczaj kojarzą się z nudą i aranżacyjnym wycofaniem, asekuracją. Gdy nie wiemy jaki kolor wybrać do naszego wnętrza – beż pojawia się jako pierwszy. To kolor niezwykle bezpieczny, a przy tym jasny, ciepły i przytulny. Nie tylko nie burzy on harmonii przestrzeni, ale i stanowi doskonałe tło dla jej aranżacji. Do tego świetnie sprawdza się w małych pomieszczeniach, jakie często mamy do dyspozycji w blokach. Nie zamyka ich przestrzeni, wręcz przeciwnie optycznie ją powiększa.

Łazienka w beżach - wybieramy płytki

Dziś jednak to mimo wszystko za mało, by zdecydować się na beż we wnętrzu – zwłaszcza takim, jak łazienka. Obecnie jest ona jednym z nielicznych pomieszczeń, przy których aranżacji odważnie eksperymentujemy. Stąd beże na jej ścianach nie mogą być już tylko gładkim, pozbawionym wyrazu tłem. Muszą przełamywać stereotypowe myślenie o beżu jako kolorze nudnym, czyniącym wnętrze monotonnym i jednostajnym.

Płytki na ścianę imitujące kamień i drewno

Wiedzą o tym doskonale producenci płytek ceramicznych, którzy traktują beż jako bazowy kolor natury. Utrzymane w tej tonacji kolorystycznej płytki na ścianę nie tylko nawiązują do organicznych form naśladujących przyrodę, ale i mają za zadanie się do niej upodabniać. Stąd obok dekorów z motywami fal, roślin czy muszli, pojawiają się płytki imitujące koloryt i strukturę kamieni – takich jak marmur czy onyks, a nawet drewna i to w różnorodnych jego wybarwieniach.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH