Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Płytki w czerni i bieli z kolekcji Prêt-à-Porter Opoczno zachwycają niezwykłymi dekoracjami: mozaikowymi, strukturalnymi i kwiatowymi. Płytki strukturalne „pillow” i „textile” dodają charakteru. Fot. Opoczno.

Płytki w czerni i bieli z kolekcji Prêt-à-Porter Opoczno zachwycają niezwykłymi dekoracjami: mozaikowymi, strukturalnymi i kwiatowymi. Płytki strukturalne „pillow” i „textile”  dodają charakteru. Fot. Opoczno.
  • Autor: Anna Usakiewicz
  • 03 lut 2015 10:19 (aktualizacja: 06 lut 2015 08:01)

Białe, beżowe, szare: płytki ceramiczne polskich producentów

Poszukujący płytek ceramicznych w klasycznej bieli, beżach i brązach nie zawiodą się. Te kolory przeważają w propozycjach polskich producentów. Wśród nowości na uwagę zasługują płytki imitujące beton oraz drewno.

Chętnie wybieramy włoskie i hiszpańskie płytki ceramiczne, czyli proponowane przez światowych potentatów na rynku płytkarskim. Jednak uznaniem inwestorów oraz architektów cieszą się także kolekcje polskich producentów. Polskie firmy śmiało podążają za trendami wyznaczonymi przez europejskich konkurentów. W aktualnej ofercie znajdziemy tak modne obecnie imitacje drewna, czy betonu. 

Nie brakuje propozycji w klasycznej bieli, a ponieważ popularnością na naszym rynku cieszą się kwiatowe dekory, wiele kolekcji uzupełnionych jest o płytki z motywem roślinnym. Kwiaty, liście, pąki to dekoracje które my, Polacy, wybieramy najczęściej. 

Wśród nowości warto zwrócić uwagę na modne imitacje betonowych powierzchni. To szare płytki z przetartą, jakby postarzaną powierzchnią, które chętnie wybierają zwolennicy nowoczesnych aranżacji. Jednak prym wiodą kolekcje w beżach i brązach, zwykle o powierzchni imitującej naturalny kamień. Nowością są płytki z fakturą o ciekawej, trójwymiarowej powierzchni. 

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA