Chłodną biel dobrze jest komponować z kolorową mozaiką - w tej aranżacji złoty kolor dodaje elegancji. Projekt: Piotr Stanisz. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [15 zdjęć]

Chłodną biel dobrze jest komponować z kolorową mozaiką - w tej aranżacji złoty kolor dodaje elegancji. Projekt: Piotr Stanisz. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Judyta Kokoszkiewicz
09 wrz 2015 15:18

Białe łazienki - 15 modnych wnętrz z polskich domów

Biel jest nie tylko bardzo elegancka, ale też ponadczasowa. Świetnie sprawdzi się jako baza do aranżacji łazienek w każdym stylu.

W trakcie remontu łazienki ważny jest wybór koloru okładzin ścian i podłogi. Do małych łazienek zaleca się barwy jasne, ponieważ te nie przytłaczają wnętrza i mogą je wizualnie powiększyć. Od lat w polskich aranżacjach niepodzielnie rządzą łazienki w delikatnych beżach lub bieli.

Kolor biały kojarzy się z elegancją i czystością. Jest nieco chłodny w odbiorze, ale da się go dowolnie komponować z barwnymi dodatkami – czerwonymi ręcznikami czy zielonymi dywanikami – wszystko zależy od naszych upodobań.

Białe łazienki są przede wszystkim ponadczasowe – ich kolor nigdy nie wychodzi z mody i zawsze pozostaje elegancki. Świetnie sprawdza się jako baza do aranżacji w każdym stylu. Polscy architekci urządzają w bieli zarówno łazienki dla dzieci, wnętrza w stylu glamour, loftowe czy eleganckie toalety dla gości. Gdy kolor się „opatrzy”, pomogą go urozmaicić barwne akcesoria i dekoracje.

Chłodne odcienie bieli dobrze jest stosować szczególnie w łazienkach o małym metrażu. Czyli takich, które potrzebują wizualnego powiększenia i lekkości. Białe płytki ceramiczne, odporna na wilgoć farba lub jasny kamień naturalny sprawią, że łazienka zyska na przestrzeni. Dobrze dobrane odcienie okładziny w połączeniu z dużymi taflami luster to przepis na sukces, jeśli chodzi o optyczne powiększanie wnętrza.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH